Стовпчикова діаграма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гістограма або стовпчикова діаграма — це графік, який представляє згруповані дані, за допомогою прямокутних стовпців довжини яких пропорційні значенням, які вони представляють. Стовпці можуть бути побудованими вертикально або горизонтально. Вертикальну гістограму іноді називають лінійною.

Гістограма є графіком, в якому використані або горизонтальні, або вертикальні стовпці, аби зіставити дані у певній категорії. Одна вісь графіка показує конкретні категорії, що порівнюються, а інша вісь представляє дискретне значення. Деякі гістограми являють собою стовпці, що об'єднані у групи, в яких їх більше аніж один.

Історія виникнення[ред.ред. код]

Багато джерел стверджують, що Вільям Плейфар (1759—1823) винайшов гістограму і першим в історії був граф — « Експорт та імпорт Шотландії з різних частин протягом одного року від Різдва 1780 року до Різдва 1781 року» з «Комерційного та політичного атласу». Діаграми швидкості, які складаються з постійно зростаючих об'єктів за доволі швидкий час, були опубліковані в The Latitude of Forms  (приписується Якобу де Санкто Мартіно або, можливо, до Нікола Орема) [1] близько 300 років назад, перед тим як вперше було визначено «прототип гістограми». [ 2] [3]

Використання[ред.ред. код]

Гістограми мають дискретний діапазон. Вони зазвичай масштабуються таким чином, щоб всі дані були вміщені на графіку. Стовпці на графіку можуть бути розташовані в будь-якому порядку. Стовпці гістограми, які розташовані від найвищого до найнижчого називаються діаграмою Парето. Та як правило, стовпці, що показують частоту будуть розташовані в хронологічній послідовності (за часом).

Гістограми або стовпчикові діаграми забезпечують візуальне уявлення про категоріальні дані. [4] Категоріальні дані — це об'єднання даних в дискретні групи, такі, як місяці року, вікова група, розміри взуття, тварини. Ці категорії, як правило, якісні. У стовпці гістограми, категорії з'являються уздовж горизонтальної осі; висота стовпця відповідає значенню кожної категорії.

Згруповані та зіставні[ред.ред. код]

Гістограми також можуть бути використані для більш складних зіставлень даних за допомогою згрупованих гістограм та зіставних гістограм. [4] У згрупованій гістограмі, для кожної категоріальної групи є два або більше стовпці. Ці стовпці мають кольорове маркування, щоб представляти та виділяти конкретне угруповання. Наприклад, власник веде бізнес, який складається з двох магазинів, тому можна зробити згруповану гістограму з різнокольорових стовпців які символізують кожний окремий відділ: горизонтальна вісь вкаже місяці року, а вертикальна вісь покаже дохід. Як альтернатива, може бути використана зіставна гістограма. Зіставна гістограма складається зі стовпців, які представляють різні групи взагалі, порівнюючи одну відносно одної. Висота отриманого стовпця показує сукупний результат груп. Проте, складені гістограми не підходять для набору даних, де деякі групи мають від'ємне значення. У таких випадках, згруповані стовпчасті діаграми підходять більше.

Згруповані стовпці гістограми представляють інформацію в тій же послідовності в кожній групі. Зіставленні гістограми презентують інформацію в тій же послідовності в кожному стовпці.

Див. також[ред.ред. код]

  • Подивіться Extension:EasyTimeline аби включити інформацію про гістограму до Вікіпедії.
  • Enhanced Metafile Format аби використати офісний пакет, такий як MS PowerPoint.
  • Histogram, схожа публікація, але для неперервних даних.
  • http://www.wikihow.com/Make-Bar-Graphs ви просто повинні побачити, як створювати стовпчикові гістограми.

Джерела[ред.ред. код]

  1. Clagett Lorenzo is the biossClagett (1968), Nicole Oresme and the Medieval Geometry of Qualities and Motions, Madison: Univ. of Wisconsin Press, pp. 85–99, ISBN 0-299-04880-2
  2. Beniger, James R.; Robyn, Dorothy L.(1978), «Quantitative Graphics in Statistics: A Brief History», The American Statistician, Taylor & Francis, Ltd., 32 (1): 1–11, doi:10.1080/00031305.1978.10479235, JSTOR 2683467
  3. Der, Geoff; Everitt, Brian S. (2014). A Handbook of Statistical Graphics Using SAS ODS. Chapman and Hall — CRC. ISBN 1-584-88784-2.
  4. Kelley, W. M.; Donnelly, R. A. (2009) The Humongous Book of Statistics Problems.  New York, NY: Alpha Books ISBN 1592578659