Столбовський мир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Столбовський мир
Sweden in 1658.PNG
Територіальні надбання Швеції: Інгенмарландія (яскраво-зелений) та Карелія (темно-зелений)
Тип мирна угода
Підписано 7 березня 1617
Місце Столбово (Волховський район)
Підписанти Московське царство і Шведська імперія

Столбовський мир — мирний договір, підписаний 27 лютого (н. ст. 7 березня) 1617 року в Столбово (поблизу Тихвина), що поклав край шведсько-московській війні 1614—1617 років. Мирний договір був укладений між Московським царством (цар Михайло I Федорович) і Шведською імперією (король Густав II Адольф) за посередництва англійського короля Якова I. Попередні переговори проводили князь Данило Мезецький та Якоб Делаґарді.

Результати Столбовського миру[ред. | ред. код]

Межі, встановлені Столбовським миром, зберігалися до початку Північної війни 17001721 років.

Наслідки[ред. | ред. код]

Підписання миру дозволило Шведській імперії менше ніж через чотири місяці розпочати війну з Річчю Посполитою за Ліфляндію, яка завершилась 1618 року.

В 1656 році Московське царство намагалося захопити втрачені території, коли стольник Петро Потьомкін з полками московитів вдерся на береги Неви в місці впадіння в неї річки Охти і штурмом захопив спочатку шведську фортецю Нієншанц, а потім Шліссельбург, але в 1658 шведам вдалося відвоювати втрачене.

В Північній війні 17001721 цар Петро I вдруге захопив території, що надавали Московському царству вихід до моря. Захоплення було узаконене Ніштадтським мирним договором від 30 серпня 1721.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]