Стратегічна відеогра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Стратегічна гра — популярний жанр відеоігор, в якому запорукою досягнення перемоги є планування і стратегічне мислення. В іграх цього жанру акцент може бути зроблено як на військовій складовій (Total War), так і на економічному розвитку (Caesar, SimCity) або на дослідженнях і прогресі технологій (Civilization).

Покрокові стратегії беруть свій початок від настільних ігор, де гравці ходять по черзі. Такі настільні ігри як го, шахи, монополія вважаються предтечами стратегічних відеоігор.

Підвиди[ред.ред. код]

Стратегії поділяють на два основні підвиди: «покрокові» та стратегії «в реальному часі». Хоча в низці ігор є перехідні моменти поміж підвидами. Наприклад в ігровій серії Total War стратегічний розвиток, розвиток економіки, перекидання військ, послів тощо відбувається у покроковому режимі, а от битви відбуваються у реальному часі. В грі Civilization IV та її аддонах при грі в режимі мультиплеєра по мережі різні гравці-люди роблять свої ходи паралельно, щоправда для закінчення ходу потрібно щоб всі гравці його завершили.

Покрокова стратегія (англ. Turn-Based Strategy, TBS) — гра де гравці почергово роблять ходи. Найвідоміші серії ігри цього піджанру: Total War, Civilization, Heroes of Might and Magic, Disciples.

Стратегія у реальному часі (англ. Real Time Strategy, RTS) — гра де всі гравці можуть робити одночасні дії, зазвичай має більший динамізм і більший нахил на тактиці, а не на стратегії. Відомими іграми цього піджанру є StarCraft, Age of Empires, Козаки, Command & Conquer.

Посилання[ред.ред. код]

  • (рос.) Internetwars.Ru — щотижневий інтернет-огляд про стратегії, військові ігри, кіно. Форум.
  • (англ.) Paradox — шведська компанія, один з провідних розробників ігор-стратегій.
  • (рос.) Absolute Games — комп'ютерні ігри, огляди, коди до ігор, проходження, патчі, демо, повні версії.