Стратегічна відеогра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Vg icon.svg
Відеоігри
Козаки 3, стратегія у реальному часі

Стратегічна гра — жанр відеоігор, в якому запорукою досягнення перемоги є планування і стратегічне мислення. Можуть містити різну тематику: зокрема військових (Total War), економічних (Caesar), суспільствознавчих (Civilization) симуляторів тощо.

Покрокові стратегії беруть свій початок від настільних ігор, де гравці ходять по черзі. Такі настільні ігри як шахи, нарди, ґо, монополія вважаються предтечами стратегічних відеоігор.

Підвиди[ред. | ред. код]

Стратегії поділяють на два основні підвиди: «покрокові» та стратегії «в реальному часі». Також можливе їх комбінування — покрокове вирішення на стратегічній мапі з баталіями у реальному часі на тактичній.

Покрокова стратегія (англ. Turn-Based Strategy, TBS) — гравці почергово роблять ходи.

Стратегія в реальному часі (англ. Real Time Strategy, RTS) — гравці можуть робити одночасні дії, зазвичай має більший динамізм і більший нахил на тактиці, а не на стратегії.

Глобальна стратегія — піджанр стратегічних відеоігор, в іграх якого гравець бере на себе роль правителя у великому масштабі: країни, імперії, планети чи галактики. Англомовна назва жанру, 4X, відображає чотири основні складові ігрового процесу: explore, expand, exploit, exterminate.

Найвизначніші ігри[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • (рос.) СіЧь Total Wars — сайт присвячений стратегіям.
  • (англ.) Paradox — шведська компанія, один з провідних розробників ігор-стратегій.