Стратегія блакитного океану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Назва «Стратегія Блакитного Океану.
Як створити безхмарний ринковий простір і позбутися конкуренції
»
Стратегія блакитного океану.jpg
Автор Рене Моборн, Кім Ві Чан
Назва мовою
оригіналу
Blue Ocean Strategy
Країна Flag of the United States.svg США
Мова англійська
Серія BUSINESS MUST READ
Жанр менеджмент
Укр. видавництво Flag of the United States.svg США: Harvard Business Review Press
Україна Україна: КСД
Ориг. видавництво Harvard Business Publishing[d]
Виданий 2005, 2015
Виданий
українською
2016
Перекладач(і) Ігор Андрущенко
Сторінки 384
ISBN 978-617-12-1640-2

Стратегія блакитного океану — маркетингове дослідження у формі книги Кіма Ві Чана, що вийшла 2005 року.

Ідея[ред. | ред. код]

У книзі описано дослідження ринкових тенденцій протягом ста років у тридцяти сферах виробництва. Основною ідеєю є відмова від жорсткої конкуренції і пошуку вільних ніш, «блакитних океанів». Під ними маються на увазі сегменти ринку, на яких немає конкуренції, оскільки не встановлені правила і стандарти. Вихід компанії на такий «блакитний океан» дозволяє зробити значний стрибок та робить непотрібною конкуренцію. Традиційний маркетинговий підхід компаній називається «червоний океан», оскільки він насичений кров'ю вбитих конкурентів. У книзі пояснюється, що не варто робити вибір між різноманіттям товару для різних ніш і низькою ціною (концепція Майкла Портера), радше треба застосовувати ці дві переваги разом у нових сегментах ринку.

Критика[ред. | ред. код]

Теорію «блакитних океанів» критикували за те, що вона показує лише успішні історії, а кількість невдалих спроб застосувати її не досліджена. Деякі твердження книги сумнівні, наприклад, про падіння рівня злочинності у Нью-Йорку після зміни керівництва поліції у 1994 році.

У книзі були використані напрацювання інших теорій, наприклад Шість сигма, і успіх саме «блакитних/червоних океанів» приписують вдалій метафорі, що гарно запам'ятовується.

Видання українською[ред. | ред. код]

Українською мовою у перекладі Ігоря Андрущенка книга вийшла у видавництві КСД під назвою «Стратегія Блакитного Океану. Як створити безхмарний ринковий простір і позбутися конкуренції» в 2016 році.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Р. Моборн та ін.. Стратегія Блакитного Океану - Книжный Клуб. Клуб Семейного Досуга. Книжный интернет-магазин. КСД. Книжный Клуб. Клуб Семейного Досуга. Книжный интернет-магазин. КСД. Процитовано 2017-03-27. 

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kim, W.C.; Mauborgne, R. (2005). Blue Ocean Strategy: How to Create Uncontested Market Space and Make the Competition Irrelevant. Boston: Harvard Business School Press. ISBN 978-1591396192.