Всеукраїнський бізнес-турнір "Стратегія фірми"

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Strategy firm.jpg

Всеукраїнський бізнес-турнір "Стратегія фірми" започаткований та проводиться Компанією інтелектуальних технологій (КІНТ) з 2014 р. Участь у ньому є безкоштовною. Турнір є інтерактивним онлайн-змаганням з управління економічними процесами у тренінгових виробничих компаніях та ринковому середовищі на базі комп’ютерної програми — бізнес-симуляції ViAL+[1].

Бізнес-симуляція ViAL+ — перша розроблена в Україні повномасштабна бізнес-симуляція, яка отримала визнання фахової міжнародної асоціації International Simulation and Game Association (ISAGA).

Турнір проводиться за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України (МОН), Інституту модернізації змісту освіти МОН України, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (КНЕУ).

Турніру надають підтримку місцеві органи влади, освітні заклади й установи, деякі громадські організації, зокрема, ГО "Поруч" [2] і Асоціація "Відроджені гімназії України"[3]. У різні роки спонсорами Турніру виступали провідні у своїх галузях міжнародні компанії KPMG, Coca-Cola Hellenic, Metro Cash&Carry.

Історія Турніру[ред. | ред. код]

І Всеукраїнський бізнес-турнір “Стратегія фірми-2014”[ред. | ред. код]

Турнір започаткований КІНТ за підтримки кафедри стратегії підприємства КНЕУ імені Вадима Гетьмана[4]. У Турнірі взяли участь 125 учасників з 16 областей України, Автономної Республіки Крим, Києва і Севастополя.

ІІ Всеукраїнський бізнес-турнір “Стратегія фірми-2015”[ред. | ред. код]

У 2015 р. загальна кількість учасників Турніру зросла до 761 осіб, які представляли 82 міста, 10 селищ міського типу, 29 сіл України.

За підсумками Турніру 4 квітня 2015 р. у КНЕУ імені Вадима Гетьмана відбувся круглий стіл "Профорієнтація молоді — майбутнє суспільства"[5], на якому були обговорені актуальні проблеми сучасної інноваційної освіти і профорієнтації молоді.

У травні 2015 р. за підсумками Турніру пройшов круглий стіл регіонального рівня "Профорієнтація молоді — майбутнє Вінничини"[6]. Ініціатором заходу виступила Вінницька міська рада, організатором — Компанія інтелектуальних технологій.

III Всеукраїнський бізнес-турнір “Стратегія фірми-2016”[ред. | ред. код]

У ІІІ Всеукраїнському бізнес-турнірі “Стратегія фірми-2016” взяли участь понад 2500 осіб з усіх областей країни, Автономної Республіки Крим[7]. Турнір уперше проходив за підтримки МОН України.

Проведенню Турніру передували регіональні турніри: І Кіровоградський бізнес-турнір "Стратегія фірми" (вересень-жовтень 2015 р.)[8] та І Криворізький бізнес-турнір «Стратегія бізнесу» (листопад-грудень 2015 р.)[9], переможці та фіналісти яких автоматично стали півфіналістами всеукраїнського турніру.

IV Всеукраїнський бізнес-турнір “Стратегія фірми-2017”[ред. | ред. код]

У Турнірі 2017 р. взяли участь 2404 учасника. Зважаючи на значне зростання кількості та розширення категорій учасників, було започатковано чотири ліги: Учнівська, Студентська, Сімейна і Ліга наставників[10].

За два місяці до початку всеукраїнського турніру, в грудні 2016 р., КІНТ провела регіональний турнір для студентів Львівського національного університету імені І. Франка "Лідери ринку-2016" [11].

Змагання львівських студентів зі стратегічного управління компанією пройшло за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради. Учасники і переможці отримали цінні призи та подарунки від організаторів і спонсорів заходу.

V Всеукраїнський бізнес-турнір “Стратегія фірми-2018”[ред. | ред. код]

У межах підготовки до проведення Турніру у 2018 р. відбулися інтерактивні семінари-тренінги для вчителів, директорів і заступників директорів закладів загальної середньої освіти, методистів у 22 містах України. У тренінгах взяли участь 990 осіб, в тому числі 364 директорів і заступників директорів освітніх закладів, 72 методисти, 535 вчителів і викладачів.

V Всеукраїнський бізнес-турнір "Стратегія фірми-2018" став певною мірою знаковим. У ньому взяли участь студенти з університетів США, Польщі, Латвії, Литви та Естонії.

Загальна кількість учасників склала 3057 осіб: учнів, студентів, вчителів та викладачів закладів вищої освіти з 420 міст, 129 селищ міського типу, 307 сіл України. Учасники представляли понад 1300 освітніх закладів, у тому числі провідні університети країни.

Місія Турніру[ред. | ред. код]

Місією Турніру є:

 1. Спонукання учнівської та студентської молоді до ініціативної, проактивної, підприємницької і громадської діяльності.
 2. Формування підприємливого прошарку молоді, спрямованого на використання особистого накопиченого потенціалу у впровадженні економічних, соціальних і ментальних змін на регіональному та національному рівнях.
 3. Виявлення потенційних представників майбутньої регіональної та національної еліти та мотивування їх в особистісному становленні; спонукання молоді до чіткого вибору професії та спеціалізації; націлення молодих громадян на ефективне навчання протягом життя, подальшу самореалізацію, постійне формування і підвищення власної економічної грамотності, формування позицій економічного патріотизму.

Проводячи Турнір, його організатори вважають пріоритетним формування у молоді навичок, які визнані 48-м Всесвітнім економічним форумом в Давосі (Швейцарія) найбільш затребуваними в майбутньому:

Завдання Турніру[ред. | ред. код]

 1. Виявлення та формування самоідентифікації талановитої молоді як майбутньої еліти в підприємницькій, економічній та управлінській сферах.
 2. Активізація молоді, учнів закладів загальної і профільної середньої освіти, студентів закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) і вищої освіти на реалізацію своїх потенційних можливостей.
 3. Формування у молоді економічного патріотизму як запоруки реалізації своїх амбіцій та можливостей у рідній країні.
 4. Стимулювання молоді до визначення профорієнтаційних пріоритетів при виборі професії.
 5. Надання базових знань і компетентностей в організації підприємницької діяльності.
 6. Орієнтація молодих вчителів шкіл та викладачів вишів на напрямки розвитку відповідних знань, спрямованих на розвиток у молоді зацікавленості в розвитку молодіжного підприємництва.
 7. Формування об’єктивної оцінки існуючих в державі умов для створення та розвитку підприємництва, довіри до державних структур.
 8. Руйнування міфів про існуючі складнощі у відкритті власної справи, самозайнятості та управлінні бізнесом.
 9. Розвиток вміння учасників брати на себе відповідальність за свої рішення, визначати й долати ризики, здатності планувати і досягати поставлених цілей.
 10. Формування ініціативності, підприємливості та проактивної особистісної позиції.
 11. Отримання учасниками відповідних компетентностей, практичних умінь і навичок з управління економічними процесами на підприємстві та в ринковому середовищі.
 12. Налаштування учасників на соціальну інтеграцію, вибір професії або спеціалізації та створення підґрунтя для майбутнього працевлаштування.
 13. Надання учасникам відповідних теоретичних знань, навчання застосовувати набуті знання з економічних дисциплін на практиці.
 14. Підвищення економічної грамотності молоді.

Ліги Турніру[ред. | ред. код]

Учнівська ліга[ред. | ред. код]

В Учнівській лізі можуть брати участь учні 7-11-х класів закладів загальної середньої освіти України. За бажанням можлива участь і школярів молодшого віку.

Студентська ліга[ред. | ред. код]

У змаганні в Студентській лізі турніру можуть брати участь студенти закладів професійно-технічної, фахової передвищої і вищої освіти України.

Ліга наставників[ред. | ред. код]

У Лізі наставників змагаються вчителі закладів загально-середньої освіти, викладачі професійно-технічних, передфахових вищих і вищих освітніх закладів.

Сімейна ліга[ред. | ред. код]

Була відкрита для сімейних команд гравців. Передбачає одночасну участь у турнірі команд із представників різних поколінь, найчастіше батьків і дітей.

Оргкомітет Турніру[ред. | ред. код]

Загальне керівництво бізнес-турніром "Стратегія фірми" здійснюється Президентом турніру — Президентом Компанії інтелектуальних технологій. Організаційний комітет очолює Генеральний директор КІНТ.

Склад організаційного комітету затверджується Президентом турніру. До нього входять представники Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, Інституту модернізації змісту освіти МОН України, Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України, Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, КНЕУ імені Вадима Гетьмана, Асоціації «Відроджені гімназії України», громадських організацій, бізнесу та інших установ і організацій.

Регламент і особливості проведення Турніру[ред. | ред. код]

Бізнес-турнір “Стратегія фірми” проходить у декілька етапів:

 1. Підготовка до проведення. Включає в себе організацію тренінгів для освітян, регіональних бізнес-турнірів.
 2. Реєстрація учасників на сайті Компанії інтелектуальних технологій kint.com.ua.
 3. Підготовчий етап (створення компанії в середовищі бізнес-симуляції ViAL+, виконання мотиваційного завдання).
 4. Відбірковий етап (проходження трьох навчальних періодів бізнес-симуляції, 17 раундів у версії програми з повним функціоналом).
 5. Півфінал (17 раундів). Півфіналістами стають п’ять лідерів кожної відбіркової групи попереднього етапу, переможці і фіналісти регіональних змагань. Лідери відбіркових груп визначаються автоматичним комплексним рейтингом програми ViAL+.
 6. Фінал проходить у два етапи: дистанційний і очний. Фіналістами турніру на дистанційному етапі стають лідери автоматичних рейтингових груп півфіналу. Лідери дистанційного етапу змагання приймають участь в очному фіналі. Кількість раундів може коригуватися в залежності від динаміки і темпів прийняття рішень учасниками.
 7. Переможці та фіналісти Всеукраїнського бізнес-турніру “Стратегія фірми” нагороджуються сертифікатами Компанії інтелектуальних технологій, грамотами Міністерства освіти і науки України, призами від організаторів і спонсорів бізнес-турніру.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Паздрій В.Я. Прикладні аспекти організації професійно орієнтованих турнірів з використанням симуляцій/В.Я. Паздрій//ScienceRise (General Impact Factor (GIF), Index Copernicus, РИНЦ, CrossRef, WorldCat, Directory of Open Access Journals (DOAJ), Bielefeld Academic Search Engine (BASE), GIGA Information Centre, ResearchBib — Directory of Research Joiunals Indexing (DRJI), Open Academic Journals Index (OAJI), Ulrich's Periodicals Directory, Scientific Indexing Services (SIS), Sherpa/Romeo, Advanced Science Index, Scientific Journals (ISJ), Journalindex, JournalTOCs, New Journal Impact Factor (NJIF)). — 2015. — Том 11, № 5 (16). — С.27-32 — ISSN 2313-6286.
 2. Брифінг турніру "Стратегія фірми-2016" в Українському кризовому медіацентрі
 3. V Всеукраїнський бізнес-турнір «Стратегія фірми-2018»
 4. Паздрій В. Досвід використання бізнес-симуляції ViAL+ для проведення турнірів для студентів і школярів// Тренінгові технології в освіті та бізнесі: досвід і перспективи застосування: зб. матеріалів ІІ Всеукр. наук.-практ. Інтернет-конф.; 18-21 лют. 2014 р., м. Київ. ? К.: КНЕУ, 2014.? 100 с.
 5. Профорієнтація молоді – майбутнє суспільства
 6. Профорієнтація молоді – майбутнє Вінничини
 7. Паздрій В. Масштабний ІІІ Всеукраїнський бізнес-турнір для учнів 8-11 класів "Стратегія фірми-2016" запущено!//Інформаційний вісник Інституту вищої освіти ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. — 2015. — №2
 8. Ефектне завершення феєричного турніру: Кропивницький
 9. Інновації бізнес-освіти для шкіл Кривого Рогу
 10. Положення про Всеукраїнський бізнес-турнір "Стратегія фірми-2019"
 11. У Львівському університеті визначили переможців бізнес-турніру «Лідер ринку-2016»

Література[ред. | ред. код]

 1. Паздрій В. Досвід використання бізнес-симуляції ViAL+ для проведення турнірів для студентів і школярів// Тренінгові технології в освіті та бізнесі: досвід і перспективи застосування: зб. матеріалів ІІ Всеукр. наук.-практ. Інтернет-конф.; 18-21 лют. 2014 р., м. Київ. — К.: КНЕУ, 2014. — 100 с.
 2. Паздрій В. Масштабний ІІІ Всеукраїнський бізнес-турнір для учнів 8-11 класів "Стратегія фірми-2016" запущено!//Інформаційний вісник Інституту вищої освіти ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. — 2015. — №2.
 3. Паздрій В.Я. Прикладні аспекти організації професійно орієнтованих турнірів з використанням симуляцій/В.Я. Паздрій//ScienceRise (General Impact Factor (GIF), Index Copernicus, РИНЦ, CrossRef, WorldCat, Directory of Open Access Journals (DOAJ), Bielefeld Academic Search Engine (BASE), GIGA Information Centre, ResearchBib — Directory of Research Joiunals Indexing (DRJI), Open Academic Journals Index (OAJI), Ulrich's Periodicals Directory, Scientific Indexing Services (SIS), Sherpa/Romeo, Advanced Science Index, Scientific Journals (ISJ), Journalindex, JournalTOCs, New Journal Impact Factor (NJIF)). — 2015. — Том 11, № 5 (16). — С.27-32 — ISSN 2313-6286.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]