Страховик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Страховик
Галузь промисловості insurance industryd
CMNS: Страховик у Вікісховищі

Страховики́ (страхівники, страхові компанії) — юридичні особи, створені у формі акціонерних, повних, командитних товариств або товариств з додатковою відповідальністю згідно з Законом України «Про господарські товариства» з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом, а також ті, що одержали у встановленому порядку ліцензію на здійснення страхової діяльності.

Учасників страхування повинно бути не менше трьох. Страхова діяльність в Україні, за Законом України «Про Страхування» здійснюється страховиками — резидентами України та страховиками нерезидентами. В окремих випадках, встановлених законодавством України, страховиками визнаються державні організації, які створені й діють відповідно до чинного законодавства.

Страхові компанії України[ред. | ред. код]

У березні 2019 року журнал «Бізнес» номінував найпрофесійніші страхові компанії України. Відзнаки отримали такі страховики як СК «АХА Страхування», СГ «ТАС», СК «Альфа Страхування»[1]

Стан страхових компаній України[ред. | ред. код]

Страховий ринок України поступово виходить з кризи. Згідно з даними Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг, за підсумками 2016 року страхові компанії наростили валові премії на 18,3 %, чисті премії (без урахування перестрахування. — Mind) — на 18,4 %. Причому в комісії стверджують, що зростання спостерігалося за всіма видами страхування[2].

Понад 40% страхових компаній України не відповідають новим вимогами НБУ, які вступлять у силу з нового, 2024 року.[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Номінація «Найпрофесійніша страхова компанія». business.ua. Архів оригіналу за 2 жовтня 2019. Процитовано 2 жовтня 2019.
  2. Гонка на виживання: рейтинг страхових компаній-2017. Mind.ua (укр.). Архів оригіналу за 2 жовтня 2019. Процитовано 2 жовтня 2019.
  3. Понад 40% страхових компаній з нового року не відповідатимуть вимогам НБУ. minfin.com.ua (укр.). Процитовано 22 грудня 2023.

Посилання[ред. | ред. код]