Очікує на перевірку

Стрижавська селищна громада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стрижавська територіальна територіальна громада
Герб громади
Герб громади
Прапор громади
Прапор громади
Основні дані
КраїнаУкраїна Україна
ОбластьВінницька область
РайонВінницький
Код КАТОТТГUA05020230000029909
Утворена2020 року
Адмін. центрСтрижавка
Територія та населення
Площа241,1 км²
Населення22 350 осіб (2021)
Густота92,7 осіб/км²
Населені пункти
Міста0
Селища2
Села11
Органи влади
РадаСтрижавська селищна рада
Адреса23210, Вінницька обл., Вінницький р-н, смт Стрижавка, вул. 40-річчя Перемоги, 7
Вебсторінкаhttps://stryzhavska-rada.gov.ua/
Голова громадиДемченко Михайло Іванович
Мапа громади
Карта Стрижавської громади Мапа

Стрижавська селищна територіальна громада — територіальна громада в Україні, у Вінницькому районі Вінницької області. Адміністративний центр — смт Стрижавка.

Площа громади — 241,1 км², населення — 22 350 мешканці (2021)[1].

Населені пункти

[ред. | ред. код]

У складі громади 2 селища (Славне, Стрижавка) та 11 сіл:

  • селище

Символіка

[ред. | ред. код]

Символіка селища і громади затверджена 19 липня 2021 року рішенням №3 18 сесії селищної ради.

Автор проєктів — А. Гречило.

Герб Стрижавки і Стрижавської територіальної громади: у червоному полі золота зубчаста стіна з рустованою брамою, в якій зачинені срібні ворота, над стіною праворуч — срібна стріла вістрям вгору з горизонтальною перемичкою та роздвоєною основою, ліворуч — срібний лапчастий хрест із накладеним щитком, у синьому полі якого срібний півмісяць, ріжками ліворуч.

Прапор Стрижавки та Стрижавської  ТГ: це квадратне полотнище,  розділене горизонтально посередині зубчастим діленням на верхню червону та нижню жовту смуги, на червоній смузі — біла стріла вістрям вгору з горизонтальною перемичкою та роздвоєною основою, біля неї — білий лапчастий хрест із накладеним щитком, у синьому полі якого білий півмісяць, повернутий ріжками до вільного краю.

Розташування

[ред. | ред. код]

Розташована у центральній частині Вінницької області, на відстані 10 км від міста Вінниці, 260 км від міста Київ, 127 км від кордону з Республікою Молдова. Відстань до найближчого міжнародного аеропорту Гавришівка складає 16 км, а до міжнародного аеропорту Бориспіль — 285 км.

По території Стрижавської територіальній громаді проходить автомобільна дорога міжнародного значення М21, яка частково збігається із єврошляхом Е583. Стрижавська територіальна громада має постійне транспортне сполучення з обласним центром (м. Вінниця). Дорожня інфраструктура громади налічує понад 300 км доріг з асфальтобетонним покриттям, дороги з твердим покриттям та ґрунтові.

У безпосередній близькості від смт Стрижавка розташовані руїни ставки Гітлера — Вервольф. Неподалік селища в лісі під час Другої світової війни Гітлер облаштував ставку «Вервольф» («перевертень», «вовкулака»), яка призначалася для керування військовими діями на Східному фронті, а також подальшими бойовими діями у напрямку Ірану та Індії. У грудні 1943 р. було прийнято рішення про знищення об'єкту. В березні 1944 р, напередодні німецького відступу, ставку висадили у повітря. Вхід у внутрішні приміщення ставки залишається заблокованим.

В селі Медвідка знаходиться церква Святої мучениці Параскеви П'ятниці, яка збудована у 1679 році та вціліла з часів Другої світової війни. До XVII століття на місці Храму була козацька капличка.

Між селами Мізяківські Хутори та Переорки на площі 11,85 га знаходяться скіфські кургани, орієнтовно І-ІІІ століття нашої ери.

На північний схід від Стрижавки розташований БугоДеснянський заказник. У заказнику водяться сарна європейська, кабан дикий, куниця лісова, лисиця звичайна, бобри річкові, видри, черепахи болотяні, колонія сірої чаплі. Ботанічний заказник місцевого значення «Стрижавські орхідеї», розташований у смт Стрижавка, заплаві лівого берега річки Південний Буг. Тут росте рідкісний в області вид орхідей — пальчатокорінник м'ясочервоний.

Галерея

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Стрижавська територіальна громада. портал «Децентралізація». Архів оригіналу за 28 червня 2021. Процитовано 28 червня 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]