Стропвафлі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Стропвафлі (нід. Stroopwafel [ˈstroːpʋaːfəl]; буквально «вафлі з патокою») — вафлі з двох тонких шарів тіста, запечені з начинкою з карамельного сиропу.[1][2] Стропвафлі дуже популярні в Нідерландах, на території яких вони були вперше виготовлені.

Інгредієнти[ред. | ред. код]

Історія[ред. | ред. код]

Стропвафлі походять з міста Гауда, що в Нідерландах. Вважається, що вперше вони були виготовлені в кінці XVIII століття або на початку XIX століття пекарем, що використав залишки від випічки, які були підсолоджені сиропом.

За однією з версій стропвафлі були винайдені в булочній пекаря Ґерарда Кампхайсена (нід. Gerard Kamphuisen). Ймовірно, що перші стропвафлі були виготовлені в межах 1810—1840-х років, коли пекар відкрив свою пекарню, та найстарішому з відомих рецептів. У XIX столітті в місті налічувалося близько 100 пекарень, в яких вироблялися стропвафлі. Після 1870 вафлі з'явилися також на вечірках і на ринках за межами Гауди. У XX столітті вафлі стали виготовляти на заводах; в 1960 році налічувалося 17 заводів в одній лише Гауді, чотири з яких й до нашого часу залишаються відкритими.

Примітки[ред. | ред. код]