Стрілець B2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Стрілець B2 (англ. Sagittarius B2) — газопилова хмара, що знаходиться на відстані в 120 парсек від центру Чумацького шляху, де відбуваються процеси зіркоутворення. Від нас вона віддалена на відстанні 26 000 світлових років. Скорочена назва об'єкта — Sgr B2.

Вплив кандидата в чорні діри Стрілець А* на Стрілець B2

Структура[ред. | ред. код]

Стрілець B2 — найбільша газопилова хмара в центральній частині Галактики в поперечнику[1]. Його загальна маса перевищує масу Сонця в 3 мільйона разів[2]. Стрілець В2 ділиться на три частини, чи джерела, що умовно позначаються Північний (N), Головний (М) та Південний (S). Вони містять велику кількість згущень зореутворення, водяних мазерів та більше 49 регіонів з компактними накопиченнями водню. В них також присутні джерела рентгенівського випромінювання, що пов'язані з так званими «молодими зірковими об'єктами» (англ. Young Stellar Object, YSO). Речовина в Стрільці В2 рухається нерівномірно; вчені виявили, що саме на межах окремих районів газу, що рухаються з різними швидкостями, виникають більшість мазерів та накопичень згустків водню[3]. Північне джерело Sgr B2 (N) містить іонізований газ з вищими швидкостями, аніж в інших двох джерелах. Це свідчить про те, що Sgr B2 (N) відділився від Головного джерела Sgr B2 (М) нещодавно[4]. В обох Sgr B2 (N) та Sgr B2 (М) виникнення мазерів пов'язано з молекулярними витоками, деякі з яких утворюють структури типу ланцюжка. Молекулярні витоки й призводять до спалахів мазерів[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.newscientist.com/article/mg16422144.900-star-attraction.html (англ.)
  2. http://www.daviddarling.info/encyclopedia/S/SagB.html Архівовано 10 March 2005[Дата не збігається] у Wayback Machine. (англ.)
  3. http://www.mpifr-bonn.mpg.de/staff/epolehampton/thesis/node27.html (англ.)
  4. Mehringer, D. M., Palmer, P., Goss, W. M., & Yusef-Zadeh, F. 1993, ApJ, 412, 684(англ.)
  5. http://www.sai.msu.ru/dissovet/ramires.pdf