Стрілка списоносна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стрілка списоносна
Самець
Самець
Самиця
Самиця
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Бабки (Odonata)
Родина: Стрілкові (Coenagrionidae)
Рід: Стрілка (Coenagrion)
Вид: Стрілка списоносна
Біноміальна назва
Coenagrion hastulatum
Charpentier, 1825
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Coenagrion hastulatum
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Coenagrion hastulatum
EOL logo.svg EOL: 237191
IUCN logo.svg МСОП: 158706
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 197153

Стрі́лка списоно́сна[2] (Coenagrion hastulatum) — вид бабок родини стрілкових (Coenagrionidae).

Поширення[ред. | ред. код]

Вид поширений в Європі та Азії від Шотландії до Кореї і Камчатки. У північних областях України вид звичайний, у південному напрямку його чисельність зменшується. Немає відомостей про поширення виду в Карпатах, південних областях і в Криму, хоча окремі знахідки відомі й у південніших точках за межами України.[3]

Опис[ред. | ред. код]

Довжина 31—34 мм, черевце 28—30 мм, заднє крило 17—22 мм. Голова широка. Задній край передньоспинки трикутної форми, витягнутий назад посередині, цілком або частково світлий, утворює посередині тупий кут, виступ відсутній. Смуги з боків черевця відсутні. Крила прозорі, птеростигма одноколірна, вузька, рівна 1 осередку,. Ноги чорні або темно-сірі.

Забарвлення самця блакитне або блакитно-зелене, його черевце з чорним малюнком на I—VII черевних кільцях, VIII—IX кільця — блакитні, X — чорне. Задній край передньоспинки трикутної форми і блакитного кольору. Чорна пляма на III—V тергітах черевця займає половину їхньої довжини. Потиличні плями з'єднані між собою світлою поперечною лінією. Очі й передня частина голови зеленого або жовтувато-зеленого кольору. Птеростигма прямокутної форми. Забарвлення самиці блакитне або зеленувато-жовте, її черевце з чорним малюнком і великими бронзово-чорними плямами на верхній поверхні черевця. Задній край передньоспинки обрамлений ззаду жовтувато-зеленою лінією.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Clausnitzer, V. (2020) Coenagrion hastulatum: інформація на сайті МСОП (версія 2020.3) (англ.) 23 лютого 2021
  2. Назви бабок фауни України
  3. Горб С. Н., Павлюк Р. С., Спуріс З. Д. Бабки (Odonata) України: фауністичний огляд = Бабки (Odonata) України: фауністічній огляд // Вісник зоології. — К. , 2000. — Т. Окремий випуск 15 . — с. 1-155 .