Стрічка (зброя)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кулеметні стрічки 7,62×51 мм набоїв для проведення змагань зі стрільби. Австралійська армія. 9 травня 2012
Курдський військовий зі складу підрозділу спеціального призначення з кулеметом ПКМ, спорядженим кулеметною стрічкою на 100 набоїв. Іракський Курдистан. 1 травня 2007

Стрічка — у військовій справі — боєприпас у вигляді стрічки, що об'єднує набої або снаряди і призначена для боєживлення стрілецької зброї, зазвичай кулеметів, автоматичних гармат і гранатометів тощо.

Зміст[ред. | ред. код]

Збройова стрічка служить для з'єднання набоїв (снарядів) разом. При стрічковому живленні подача набоїв здійснюється за рахунок використання енергії рухомих частин зброї. Зазвичай стрічки мають гнучку конструкцію, але існували і жорсткі стрічки фіксованої довжини, зокрема, вони використовувалися в кулеметах Гочкіс. Також в авіаційних кулеметах можуть застосовуватися набоєпроводи, які не є стрічками.

Стрічки за матеріалом виготовлення бувають полотняними або металевими; за типом подання набоїв: роз'ємно-ланкові стрічки і стрічкі фіксованої довжини (полотняна, металева або пластикова, залежно від застосовуваного матеріалу, з якого виготовлена).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]