Студентська республіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

ВМГО «Студентська республіка» — всеукраїнська молодіжна громадська організація.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентська республіка» зареєстрована Міністерством юстиції України 22 травня 2006 року. Першим головою організації став Володимир Крутько.

Студреспубліка - лого

Основними напрямами діяльності ВМГО «Студентська республіка» є проведення Міжнародної програми «Студентська республіка», що має на меті сформувати та підготувати молодь до дорослого життя, реалізується від рівня вишу до фінального етапу (в кожному регіоні); розвиток студентського самоврядування та активності; налагодження ефективної співпраці з студентством України і світу.

Найрезонанснішими проектами є: циклічна щорічна програма «Студентська республіка», «Кращий студент України» (раніше «Студент року»), «Зимова Студреспубліка», Громадянські лекторії, «Новий старт», «Антикорупційний молодіжний театр» та ін.

Місією організації є виховання поколінь здатних вільно мислити, свідомих лідерів/ок для України як повністю суверенної держави.

Мета діяльності організації полягає у покращенні життя українського студентства й інших категорій українського народу, розвитку молодого покоління та захисті прав й інтересів молоді України.

Студреспубліка активно співпрацює з Українським молодіжним форумом, іншими громадськими мережами й організаціями, у тому числі міжнародними. Важливим завданням Студреспубліка вважає поширення досвіду своєї діяльності й в інших країнах.

Голова організації — Павло Вікнянський.

Історія[ред. | ред. код]

Вперше проект «Студентська республіка» (Студреспубліка) був проведений у рамках святкування Дня молоді 1998р. у м. Києві. Зважаючи на значний резонанс, вже з 1999р. «Студентська республіка» здійснюється як всеукраїнський проект. Із 2002р. проект підтримується Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту. Сприяння надає також Міністерство освіти і науки України. З 2004р. за участі переможців регіональних етапів у Криму на узбережжі моря проводиться фінальна частина проекту. З 2006р. проект був вперше проведений у форматі мульти-фестивалю. У 2007р. був взятий курс на міжнародний формат Студреспубліки (у її фіналі взяли участь команди Росії та Грузії). Через Студреспубліку в Україні пройшла більшість студентських лідерів сьогодення.

Переможці програми[ред. | ред. код]

Студентські Президенти України

2010 — Олег Соколик (Миколаїв, Чорноморський державний університет імені Петра Могили)

2011 — Андрій Кравець (Чернівці, Буковинська державна фінансова академія)

2012 — Володимир Палагнюк (Чернівці, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича)

2013 — Микола Дмитрієв (Миколаїв, Чорноморський державний університет імені Петра Могили)

2014 — Василь Томчишин, (Тернопіль, Тернопільський національний економічний університет)

2015 — Олександра Телегузова (Вінниця, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова)

2016 — Михайло Ананченко (Суми, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка)

2017 — Андрій Іваницький (Дніпро, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара)

2018 — Тимур Нижніковський (Миколаїв, Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова)

2019 — Владислав Маєр (Чернівці, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича )

Завдання програми[ред. | ред. код]

 • Формування у студентської молоді навичок громадської участі через моделювання політичних процесів у ході проведення проекту.
 • Залучення нових активістів до організованого молодіжного руху.
 • Активізація впливу молоді на процеси ухвалення рішень.
 • Сприяння розвитку студентського самоврядування.
 • Популяризація надсучасних форм змістовного дозвілля молоді.
 • Пропаганда здорового способу життя.
 • Сприяння міжнародній мобільності молоді.
 • Здійснення діалогу між молоддю різних регіонів України
 • Обговорення актуальних проблем сьогодення в державі.

Механізм реалізації[ред. | ред. код]

«Студентська республіка» відбувається в форматі мульти-фестивалю, тобто кілька суб-фестивалів навколо центральної події — організаційно-діяльнісної гри (ОДГ). Суб-фестивалі відбуваються в один час і в одному місці.

У ході проведення ОДГ створюється квазі-державне молодіжне утворення «Студентська республіка», що має свої закони, органи влади, територію, валюту й інші атрибути держави.

Згідно з законодавством «Студентської республіки» в квазі-державі оголошуються вибори, створюється ЦВК, формуються «політичні партії», проводиться повноцінна виборча компанія з її кульмінацією — голосуванням. Суть — здійснити моделювання усіх політико-правових та економічних процесів, що відбуваються у суспільстві як під час виборів, так і в «мирний» час.

На регіональному рівні результатом гри є вибори Студентського мера та депутатів Студентського магістрату. Переможці регіональних етапів їдуть на фінальну частину. Підсумком всеукраїнської гри є вибори Студентського президента та Студентського парламенту.

Гра супроводжується проведенням суб-фестивалів, протягом яких відбуваються змагання між студентами: конкурс краси «Перша леді», турніри з ігор «Мафія», «Квест», «Дебати», «Нічна туса», конкурс флеш-мобів, рольові ігри, змагання з екстремальних видів спорту, open air, змагання з пляжних видів спорту, круглі столи, майстер-класи, творчі лабораторії, фестиваль молодіжних ЗМІ, фестиваль аматорського відео на соціальну тематику тощо.

Всі інші вимоги та правила, які торкаються проекту, визначаються всеукраїнським оргкомітетом.

Програма проходить у чотири етапи:

 • Вишівський.
 • Регіональний.
 • Всеукраїнський.
 • Міжнародний.

Найбільш резонансні проекти[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Офіційний сайт ВМГО "Студентська республіка"

Студентським Президентом України обрано Олега Соколика

Студреспубліка у Живому Журналі