Суббота Спартак Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спартак Олександрович Cуббота
Спартак Суббота.png
Народився 10 лютого 1992(19920210)
м. Хабаровськ
Громадянство Україна Україна
Місце проживання Київ
Діяльність психіатрія, наукова діяльність
Відомий завдяки вивченню девіантної поведінки людей
Alma mater Український католицький університет
Університет Ніцци
Науковий ступінь кандидат психологічних наук, доктор філософії
Посада науковий керівник Інституту когнітивного моделювання
У шлюбі з Анна Суббота

Спарта́к Олекса́ндрович Суббо́та (*10 лютого 1992(19920210), м. Хабаровськ, Росія) — український лікар-психіатр, політичний психолог, кандидат психологічних наук, доктор філософії; науковий керівник Інституту когнітивного моделювання, психоаналітик дослідного центру «Seetarget», психотерапевт групи швидкого реагування СБУ. Як науковець відомий, у першу чергу вивченням девіантної поведінки людей, зокрема злочинців, в тому числі серійних убивць.

З біографії[ред. | ред. код]

Спартак Суббота народився 10 лютого 1992 року в Хабаровську (Росія).

У 2006 році закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.

У 2014 році закінчив інтернатуру за фахом «психіатрія». У 2015 році закінчив магістратуру Університету Ніцци (Софія Антиполіс).

Після цього С. О. Суббота розпочав міжнародний трирічний навчальний проект Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії, що є дійсним членом EACBT (Європейської асоціації когнітивно-поведінкової терапії)[1].

У 2018 році завершив інтернатуру Оксфордської програми з когнітивно-поведінкової терапії при Інституті психічного здоров'я Українського католицького університету (Львів) та закінчив другу магістратуру в Інституті глибинної психології за фахом «психотерапевтична медіація за допомогою мистецтва» Університету Ніцци.

Кар'єра[ред. | ред. код]

З 2014 року Спартак Суббота працював психотерапевтом у воєнізованій структурі групи швидкого реагування[2].

З 2017 року він зайнявся вивченням психології серійних вбивць і психопатії[3].

Читав курси та лекції в Інституті психічного здоров'я УКУ у Львові, в педагогічному інституті Кривого Рогу, в КНУ ім. Тараса Шевченка на кафедрі психології, на кафедрі клінічної психології та психосоматичної медицини НМУ Богомольця[4]; читає курси та лекції для працівників національної поліції і військових підрозділів: з розладів особистості, сексуальних перверсій і психології серійних вбивць.

Спартак Суббота залучений психоаналітиком дослідного центру Seetarget[5].

Починаючи з 2019 року С. О. Суббота — науковий керівник Інституту когнітивного моделювання[6][7].

Спартак Суббота має приватну практику лікаря-психотерапевта, зокрема спеціалізується на депресії, панічних розладах, обсесивно-компульсивному розладі, розладах сексуального спектра, фобіях, травмах, розладах харчової поведінки, низькій самооцінці[8].

З 2018 року С. О. Суббота веде систематичний психологічний клуб і клуб психології кіно[9], активно дає інтерв'ю різним зацікавленим ЗМІ, постійно бере участь у заходах і дискусіях на тему психічного здоров'я та медицини[10][11][12]. Як запрошений журналіст-колумніст Спартак Суббота веде колонку в українському інтернет-виданні «Українська правда»[13].

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Спартак Суббота співпрацює з благодійним фондом «Таблеточки», проводить реабілітаційні тренінги для батьків, які втратили дитину через рак[14].

Він також виступає лектором освітніх програм з психологічного профайлінга, кримінальної психології та психології серійних вбивць; займається просвітницькою діяльністю на вільних платформах, в профільних навчальних і наукових установах тощо.

Є членом Української асоціації психоаналізу (ЄКПТ-Україна) та Асоціації когнітивно-поведінкових терапевтів України.

Наукові праці та публікації[ред. | ред. код]

 • Суббота С. О. Психоаналіз політичного вибору. Майстерна робота/ 18.06.2014 Міжнародний інститут глибинної психології / інститут Ніцци Sophia Antipolis;
 • Суббота С. О. Перверсивний сценарій: між бажанням і насолодою. Master II. 18.06.2018 Міжнародний інститут глибинної психології / інститут Ніцци Sophia Antipolis.

Особисте життя[ред. | ред. код]

Одружений. Дружина — Анна Суббота.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Чуніхіна С. Хочу всіх вбити. Як стають серійними вбивцями // матеріал на focus.ua за 15.11.2017
 2. Профіль Спартака Субботи і відео-матеріали інтерв'ю з ним на Громадське радіо
 3. Шевченко Ірина Прихильники хижаків: чому у серійних вбивць і маньяків з'являются фанати й як багато їх в Україні // інф. матеріал на УНІАН за 15.01.2019 (рос.)
 4. Не вмієш убивати — не берись. Криворіжанам розповіли про серійних убивць і маньяків // інф. за 18.10.2018 на «Перший криворізький» (рос.)
 5. Вебсайт дослідного центру "Seetarget
 6. Психотерапевт Спартак Суббота: Ті, хто стоять у черзі за новим iPhone у перший день продажів, навіть не знаючи його характеристик, схожі на людей, які дивляться арт-хаус, тому що це круто, нічого не розуміючись на цьому // інфоматеріал за 16.09.2019 на веб-версія УНІАН
 7. Психолог розповів про причини, з яких чоловік погрожував взірвати міст у Києві // інф.матеріал за 18.09.2019 на веб-ресурс «Українські новини» (рос.)
 8. Профайл Субботи С. О. на Вебсайт ВВ Клінік
 9. «Можливо, він просто знущається»: дивимося новий фільм Ларса фон Трієра з психологом і психіатром «Дім, який побудував Ларс» // інф.матеріал за 09.12.2018 на The Village Україна — новини твого міста. Люди, місця, події.
 10. «Сидіти вдома — програшна стратегія», — Спартак Суббота, інтерв'ю (03.09.2019) зі Спартаком Субботою на www.telegra.ph
 11. Причина нетерпимості українців в недодержанні громадянських прав и свобод, — психолог // інф.матеріал за 17.12.2018 на веб-ресурс «Українські новини» (рос.)
 12. Масштабний проект знань «Інтелектуальні дискусії» спільно з Громадською організацією «Інститут генеалогічних досліджень» проводять захід про роди, коріння, генетику, планування продовження роду, виховання. // інформація за 17.09.2017 на Масштабний проект знань «Інтелектуальні дискусії»
 13. автор Спартак Суббота на інтернет-видання «Українська правда»
 14. Інформація на фб-сторінці Ольги Червякової

Джерела та посилання[ред. | ред. код]