Султан ібн Салман Аль Сауд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Султан ібн Салман ібн Абдель Азіз Аль Сауд
араб. سلطان بن سلمان بن عبد العزيز آل سعود
Дата народження 27 червня 1956(1956-06-27) (67 років)
Місце народження Ер-Ріяд, Саудівська Аравія
Країна: Саудівська Аравія
Alma mater: Сірак'юський університетd і Денверський університет
Спеціальність: фахівець з корисного навантаження
Військове звання: полковник
Місії: STS-51G
Нагороди:
Кавалер ордена Почесного легіону Order of Kuwait Kuwait Liberation Medal Медаль Визволення Кувейту (Кувейт) Grand Cross of the Order of Excellence орден Незалежності (Катар) Орден короля Абдулазіза-аль-Сауда орден Республіки (Туніс) Order of Bahrain Order of the Throne Order of Military Merit (Syria)

Принц Султан ібн Салман ібн Абдель Азіз Аль Сауд (араб. سلطان بن سلمان بن عبد العزيز آل سعود‎, 27 червня 1956(19560627), Ер-Ріяд, Саудівська Аравія) — саудівський військовий льотчик, астронавт, громадський та політичний діяч. Перший представник арабського світу, перший мусульманин, перший громадянин Саудівської Аравії, перший член королівського дому, що побував у космосі.

Походження[ред. | ред. код]

Принц Султан — член саудівської королівської династії Аль Сауд, син короля Салмана й онук засновника королівства Саудівська Аравія — короля Абдель Азіза Ібн Сауда. Таким чином, принц Султан доводиться племінником п'яти саудівським королям (Сауду, Фейсалу, Халіду, Фахд та Абдаллі Аль Сауда).

Освіта[ред. | ред. код]

  • Закінчив середню школу в Ер-Ріяді.
  • Отримав ступінь магістра політичних наук в Університеті Сіракуз у США.

Біографія[ред. | ред. код]

У 1982 призначений дослідником у відділі міжнародних відносин Міністерства інформації Саудівської Аравії. Займався питаннями використання штучних супутників для надходження інформації з них до Саудівської Аравії і з неї.

В 1984 був заступником керівника саудівської делегації на Олімпіаді в Лос-Анджелесі. Того ж року його призначили виконавчим директором створеного в Міністерстві інформації Саудівської Аравії відділу реклами. Займався питаннями розвитку комерційного телевізійного мовлення в Саудівській Аравії.

З 17 по 26 червня 1985 брав участь у космічному польоті космічного корабля «Діскавері» за програмою місії STS-51-G як фахівець з корисного навантаження. Він представляв арабську космічну організацію Arabsat і відповідав за запуск супутника Arabsat-1B. Тривалість польоту становила 7 діб 1:00 38 хвилин 52 секунди. Того ж року отримав звання підполковника ВПС і кваліфікацію пілота деяких військових та цивільних літаків.

У 1989 (а потім в 1992-му) його обрали головою правління саудівської благодійної асоціації дітей-інвалідів, очолював Раду піклувальників соціально-дослідного Центру еміра Салмана з проблем інвалідів.

У 1991 обраний почесним головою Саудівського Комп'ютерного суспільства. В 1993 році став почесним головою Асоціації аль-Умран, спільноти фахівців архітектури та житлового будівництва. У квітні 2000 року очолив новостворене міністерство (Вищу комісію) у справах туризму.

Військове звання[ред. | ред. код]

Льотна кваліфікація[ред. | ред. код]

Має сертифікат пілота цивільної авіації США (1976), кваліфікацію льотчика реактивної авіації.

Посилання[ред. | ред. код]