Сум (емоція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сум, сму́ток — одна з двох полярностей емоційного життя, іншою є його протилежність — радість; розглядається старшими авторами з психології не як особлива емоція, але скоріш, як група емоцій, що переживаються в ситуаціях, що містять розчарування чи втрату. Сум характеризується почуттям невигоди, втрати та безпомічності. Люди в стані суму часто стають тихими, менш енергійними і відчуженими.

Сум є однією з основних негативних емоцій, і є скерованою у минуле чи теперішнє. Емоціональний сум на фоні необізнаності виникає при відсутності задоволення, втраті чогось, бідності, нестачі. Антонім цього слова: радість.

Церковний погляд на смуток[ред. | ред. код]

В одному з інтерв'ю, російський православний старець Кирило Павлов, назвав смуток одним з семи смертельних гріхів і закликав боротися зі смутком, вважаючи, що смуток може бути спричиненим диявольською спокусою. Аби звільнитися від духу пригніченості та смутку — він посилається до Отців Церкви, які закликають до терпеливості і говорить, що необхідно озброїтися терпінням, займаючись в той же час молитвою та читанням Божого Слова.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

  • Джеймс Древер. Словник психології — A Dictionary of Psychology by James Drever. Middlesex: Penguin Reference Books, 1952 — 1966.

Посилання[ред. | ред. код]