Сунженський район (Інгушетія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сунженський район
Сунженский район
Шолжа шахьар
Flag of Sunzhensky rayon (Ingushetia).png
Прапор
Розташування району
Основні дані
Суб'єкт Російської Федерації: Інгушетія
Населення (2014): 121 079
Площа: 1 513 км²
Телефонний код: 7-87341
Населені пункти, округи та поселення
Адміністративний центр: місто Сунжа
Кількість сільських поселень: 11
Влада

Сунженський муніципальний район (інг. Шолжа шахьар) — адміністративний і муніципальний район в Інгушетії.

Адміністративний центр — місто Сунжа.

Географія[ред. | ред. код]

Сунженський район знаходиться в східній і центральній частині Республіки Інгушетія. На північному заході межує з Малгобецьким районом, на заході — з Назрановським районом Інгушетії і Пригородним районом Республіки Північна Осетія — Аланія, на півдні — з Джейрахським районом республіки, на сході — з Чеченською республікою.

Історія[ред. | ред. код]

Район розселення інгушських тейпів. У 1929 році був скасований Сунженський козацький округ, а його південна частина (сучасний Сунженський район і частина Малгобекського району) в 1929 році була включена до складу Чеченської автономної області.[1]

Район в сучасному вигляді в складі Інгушської республіки був утворений в 1992 році після поділу Чечено-Інгушської Республіки на Чеченську і Інгушської Республіки.

У березні 2003 року, незадовго до проведення в Чеченській республіці референдуму з прийняття конституції республіки, в опублікованому проекті конституції, серед входячих в Чеченську республіку районів був названий і Сунженський. За два тижні до проведення референдуму президент Чечні Ахмат Кадиров зустрівся з президентом Інгушетії Муратом Зязіковим. Інгушська сторона наполягала на виключенні Сунженського району з переліку адміністративних районів Чечні, але Кадиров не погодився і згадка Сунженського району в Конституції Чечні було збережено, проте лідери Чечні та Інгушетії досягли домовленості тимчасово зберегти існуючий кордон між республіками.[1]

Статус муніципального Сунженський район отримав тільки в 2009 році[2]. Тоді ж у його складі було утворено 11 муніципальних утворень зі статусом сільського поселення[2].

Населення[ред. | ред. код]

Національний склад

За даними Всеросійського перепису населення 2010 року[3]:

Національність Чисельність, чол. Частка від усього населення,%
інгуші 104010 89,3
чеченці 9578 8,2
росіяни 1391 1,2
інші 1491 1,3

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]