Суперсолдат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Суперсолдат (англ. SuperSoldier) — науково-фантастичний термін, що позначає людей, змінених технічно, біологічно, генетично або які володіють деякими паранормальними здібностями, призначених для ведення бойових дій. Суперсолдати є часто вигаданими, здатними функціонувати поза межами нормальних людських здібностей. Концепція поширена у бойовій фантастиці, кінематографі та відеоіграх.

Вигадані суперсолдати загалом сильно збільшені за допомогою євгеніки, генної інженерії, кібернетичних імплантатів, наркотиків, промивання мізків, травматичних подій, екстремального режиму навчання чи інших наукових і псевдонаукових засобів. Іноді в деяких випадках використовують паранормальні методи, такі як чорна магія або суміш технології та науки позаземного походження. Творці таких програм розглядаються часто, як божевільні науковці, оскільки такі ідеї, як правило, йдуть повз етичних меж в прагненні до науки чи військової міці.

Історія[ред.ред. код]

У 2012 році DARPA, як повідомлялося, розробляє зовнішнє джерело живлення, дизайн екзоскелету для значно підвищеної міцності та витривалості.[1]

У книзі «Люди, які витріщились на кіз» (англ. The Men Who Stare at Goats ) (2004) журналіст Джон Ронсон документально підтвердив, як американські військовики неодноразово намагалися навчити солдатів використовувати паранаукові бойові прийоми під час Холодної війни,[2] експериментувати з тактикою New Age і психічними явищами, такими як астральна проекція, «смертельний дотик» і телепатія проти різних радянських цілей. Книга надихнула також на створення військової комедії з однойменною назвою (2009) режисера Гранта Геслова, в головній ролі Джордж Клуні.[3]

Приклади[ред.ред. код]

Кінематограф[ред.ред. код]

Комп'ютерні ігри[ред.ред. код]

  • Всесвіт Warhammer 40 000. Космодесантники Адептус Астартес змінені генетично, є суперсолдатами на службі людства.
  • Half-Life 2. Солдати, що служать в елітних підрозділах Збройних Сил Альянсу, змінені вченими, щоб отримати перевагу над ворогами.
  • Всесвіт Halo. Навчені з дитинства і поліпшені фізично солдати проекту SPARTAN-II спеціально створені для боротьби з набагато більшою кількістю противників.
  • Return to Castle Wolfenstein. Жертви проекту Третього Рейху Ubersoldat, закуті в броню, в рази вищі, сильніші, витриваліші звичайної людини, але повільно переміщаються.
  • Deus Ex. Головний герой — Джей-Сі Дентон, прототип проекту суперсолдата, поліпшеного за допомогою нанотехнологій. Йому доводиться боротися з різними типами інших суперсолдатів.
  • Psi-Ops. Гра про людей, що володіють надздібностями і спеціально тренованих для війни і шпигунських операцій.
  • Second Sight. Сюжет нагадує попередній приклад. Лиходій вивчає дітей з незвичайними здібностями, щоб навчитися передавати їх своїм елітним солдатам.
  • Final Fantasy VII і її компіляція. В армії мегакорпорація «Шин-Ра» є спеціальний підрозділ, що складається з генетично модифікованих бійців. Багато ключових персонажів — солдати.
  • Агент 47 в серії ігор Hitman є суперсолдатом.

Комікси[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]