Суперсолдат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Суперсолда́т (англ. SuperSoldier) — науково-фантастичний термін, що позначає людей, котрим завдяки спеціальним технологіям надано значної переваги над простими людьми для ведення бойових дій. Концепція поширена у бойовій фантастиці, кінематографі та відеоіграх.

Суперсолдати переважно описуються як результати євгеніки, генної інженерії, кібернетичних імплантатів, наркотиків, промивання мізків, травматичних подій, екстремального режиму навчання чи інших наукових і псевдонаукових засобів. Іноді використовують паранормальні методи, такі як чорна магія або суміш технології та науки позаземного походження.

Суперсолдати в масовій культурі[ред.ред. код]

Кінематограф[ред.ред. код]

Відеоігри[ред.ред. код]

  • Серія Halo — спецпризначенці «Спартанці», навчені з дитинства і поліпшені спеціальною терапією солдати, оснащені спеціальними обладунками.
  • Half-Life 2 — солдати, що служать в елітних підрозділах Збройних Сил Альянсу, вдосконалені імплантатами.
  • Return to Castle Wolfenstein — жертви проекту Третього Рейху Ubersoldat, закуті в броню, в рази вищі, сильніші, витриваліші звичайної людини, але повільніші.
  • Deus Ex — головний герой Джей-Сі Дентон — прототип проекту суперсолдата, поліпшеного за допомогою нанотехнологій. Протагоністи ігор започаткованої нею серії також є вдосконаленими імплантатами, протезами чи нанороботами бійцями.
  • Psi-Ops — гра про людей, що володіють надздібностями і спеціально тренованих для війни і шпигунських операцій.
  • Second Sight — сюжет нагадує попередній приклад. Лиходій вивчає дітей з незвичайними здібностями, щоб навчитися передавати їх своїм елітним солдатам.
  • Final Fantasy VII і її компіляція — в армії мегакорпорації «Шин-Ра» є спеціальний підрозділ, що складається з генетично модифікованих бійців.
  • Агент 47 в серії ігор Hitman є суперсолдатом.

Настільні ігри[ред.ред. код]

  • Warhammer 40 000. Космодесантники Адептус Астартес — змінені генетично і вдосконалені штучним органами бійці, оснащені найкращими зразками обладунків, зброї та бронетехніки, покликані боротися з найбільшими загрозами людству.

Комікси[ред.ред. код]

Реальні розробки[ред.ред. код]

У книзі «Люди, які витріщились на кіз» (англ. The Men Who Stare at Goats ) (2004) журналіст Джон Ронсон документально підтвердив, як американські військовики неодноразово намагалися навчити солдатів використовувати паранаукові бойові прийоми під час Холодної війни,[1] експериментувати з тактикою New Age і психічними явищами, такими як астральна проекція, «смертельний дотик» і телепатія проти різних радянських цілей. Книга надихнула також на створення військової комедії з однойменною назвою (2009) режисера Гранта Геслова, в головній ролі Джордж Клуні.[2]

У 2012 році DARPA, як повідомлялося, розробляли дизайн екзоскелету та джерело живлення для нього з метою збільшення фізичної сили й витривалості солдатів.[3]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]