Супінатор (устілка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Супінатор у балетному взутті (пуантах)

Супіна́тор (від лат. supino — перекидаю, відкидаю назад) — частина ортопедичної устілки для взуття, що призначена для підтримання поздовжнього склепіння стопи і підняття внутрішнього краю п'ятки при плоскостопості. Супінатори, також, зменшують відчуття дискомфорту і втоми при ходьбі.

Супінатори виготовляють з пружного металу, шкіри, коркового матеріалу, з використанням силікону чи пластичних мас. Він може розташовуватись в області заднього (підп'яточник), середнього чи переднього відділень ортопедичної устілки. Призначають для корекції нескладних деформацій стоп, профілактики плоскостопості, покращення опорної функції стоп, при користуванні звичайним та нескладним ортопедичним взуттям. Супінатори застосовуються також після перелому кісток гомілки або стопи.

У взуттєвій справі супінатором називають проміжну деталь низу взуття, що розташована між основною устілкою і напівустілкою, що призначена для підтримання стопи та забезпечення формостійкості підошви. Супінатори є обов'язковою деталлю жіночого взуття на середньому та високому каблуку. Виготовляються з металу, пластмаси та інших матеріалів, а також можуть формуватись з основною устілкою методом лиття.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]