Суспільне Івано-Франківськ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Суспільне Івано-Франківськ
Філія АТ «НСТУ» «Івано-Франківська регіональна дирекція»
Тип телеканал
Галузь медіа
Спеціалізація виробництво і демонстрування теле-, радіоконтенту
Попередник(и) Івано-Франківська обласна телерадіокомпанія
Засновано 1940
Штаб-квартира Івано-Франківськ
Територія діяльності Україна Україна
Івано-Франківська область Івано-Франківська область
Попередні назви «Івано-Франківська ОДТРК «Карпати»
«UA: Карпати»
Продукція кіно- та відеофільми, теле- та радіопрограми, друкована продукція
Послуги інформаційні послуги тощо
Власник(и) Національна суспільна телерадіокомпанія України
Холдингова компанія Національна суспільна телекомпанія України
if.suspilne.media

«Суспільне Івано-Франківськ» (Філія АТ «НСТУ» «Івано-Франківська регіональна дирекція») — українська регіональна суспільна телерадіокомпанія, філія Національної суспільної телерадіокомпанії України, до якої входять однойменний телеканал, радіоканал «Українське радіо Івано-Франківськ» та діджитал-платформи, які мовлять на території Івано-Франківської області.

Загальні дані[ред. | ред. код]

«Суспільне Івано-Франківськ» — філія Суспільного мовника, команда працює за стандартами журналістики. Крім теле- та радіоплатформ мовлення, компанія активно розвиває діджитал-напрям.

«Суспільне Івано-Франківськ» налічує 24,5 тисяч точок проводового радіо, FM-радіо з покриттям у більше, ніж у 10 районах області, а також телебачення з розповсюдженням у багатоканальній мережі MX-5 та частково кабельного телеефіру.

Історія[ред. | ред. код]

Радіо компанії працює з 15 січня 1940 року.

Починалось усе зі Станіславського радіокомітету (1939) і 30 хвилин мовлення щодня (новини, огляд обласної газети, окремі статті з газет, матеріали на громадсько-політичні теми), далі — обласний комітет радіоінформації при виконкомі обласної ради депутатів трудящих (1944) вже мав більший колектив і більші можливості.

У 1963 році обласну редакцію радіомовлення перейменовано в Івано-Франківський обласний комітет з радіомовлення і телебачення Івано-Франківського обласного виконавчого комітету. В 1971 році на базі комітету були створені  редакції суспільно-політичних передач, «Прикарпатські новини» і кореспондентська мережа. Час мовлення збільшився до двох годин щодня.

У 2013 році телерадіокомпанія, крім проводового мовлення, отримала ФМ-частоту для цілодобового ефіру на території області, а також прилеглих районів Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Того ж року з'явилась назва «Карпати».

25 грудня 2014 року ТБ «Карпати» вперше вийшло в телеефір у цифровій мережі DBV-Т2 — на 29 каналі по всій області. Також новини і програми компанії можуть дивитись користувачі кабельних мереж «Discovery» та «Lanet» у Івано-Франківську, Коломиї, Калуші, Галичі, Бурштині та прилеглих населених пунктах.

З 2017 року телерадіокомпанія є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

19 квітня 2018 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензію Національної суспільної телерадіокомпанії України у зв'язку зі зміною логотипу із «ТРК Карпати» на «UA: КАРПАТИ».

23 травня 2022 року в зв'язку з оновленням дизайн-системи брендів НСТУ телерадіокомпанія змінила назву на «Суспільне Івано-Франківськ»[1].

Телебачення[ред. | ред. код]

Суспільне Івано-Франківськ
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Івано-Франківська область Івано-Франківська область
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
Дата початку
мовлення
1940
Цифровий
мультиплекс
MX-5
Споріднені канали Україна Перший
Україна Суспільне Культура
Сайт if.suspilne.media

«Суспільне Івано-Франківськ» — український регіональний суспільний телеканал, який мовить на території Івано-Франківської області.

Наповнення етеру[ред. | ред. код]

Етерне наповнення мовника — інформаційні, соціально-публіцистичні та культурно-мистецькі програми виробництва творчих об'єднань НСТУ та «Суспільне Івано-Франківськ».

Програми[ред. | ред. код]

  • «Новини»
  • «Сьогодні. Головне»
  • «Ранок на Суспільному»
  • «#Звіти_наживо»
  • «Виборчий округ»

Мовлення[ред. | ред. код]

Передача цифрового мовлення телеканалу відбувається в мультиплексі MX-5 (DVB-T2) у форматі 576i 16:9. Трансляція мовника також доступна на сайті «Суспільне Івано-Франківськ» в розділі «Онлайн».

Радіо[ред. | ред. код]

У Івано-Франківській області НСТУ мовить на радіоканалі «Українське радіо Івано-Франківськ».

Наповнення етеру[ред. | ред. код]

Програми[ред. | ред. код]

  • «РадіоДень»
  • «Тема дня. Радіовимір»

Мовлення[ред. | ред. код]

Діджитал[ред. | ред. код]

У діджиталі телерадіокомпанія «Суспільне Івано-Франківськ» представлена вебсайтом та сторінками у фейсбуці, інстаграмі, ютубі та телеграмі. Крім того, на сайті «Суспільне Новини» є розділ про новини Івано-Франківщини.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Суспільне Мовлення оновлює дизайн-систему брендів. Суспільне мовлення. Процитовано 23 травня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]