Суспільне Вінниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Суспільне Вінниця
Філія АТ «НСТУ» «Вінницька регіональна дирекція»
Тип телеканал
Галузь медіа
Спеціалізація виробництво і демонстрування теле-, радіоконтенту
Попередник(и) Вінницька обласна телерадіокомпанія
Засновано 1932
Штаб-квартира Вінниця
Територія діяльності Україна Україна
Вінницька область Вінницька область
Попередні назви «Вінницька ОДТРК»
«ВДТ»
«UA: Вінниця»
Продукція кіно- та відеофільми, теле- та радіопрограми, друкована продукція
Послуги інформаційні послуги тощо
Власник(и) Національна суспільна телерадіокомпанія України
Холдингова компанія Національна суспільна телекомпанія України
vn.suspilne.media

«Суспільне Вінниця» (Філія АТ «НСТУ» «Вінницька регіональна дирекція») — українська регіональна суспільна телерадіокомпанія, філія Національної суспільної телерадіокомпанії України, до якої входять однойменний телеканал, радіоканал «Українське радіо Вінниця» та діджитал-платформи, які мовлять на території Вінницької області.

Історія[ред. | ред. код]

Будівля ВОДТРК «Вінтера»

У листопаді 1932 року було організовано Вінницький обласний комітет радіомовлення. Власне телевізійне мовлення в області розпочалося в лютому 1992 року. За період з 1932 року внаслідок різноманітних трансформацій назва організації постійно змінювалась. В архівах зберігаються документи, що засвідчують, зміни протягом понад 70 років: Вінницький обласний комітет радіомовлення (1932 рік), Вінницький обласний комітет із радіофікації і радіомовлення (1941), Вінницький обласний радіокомітет (1944), Комітет радіоінформації та радіомовлення при виконкомі Вінницької обласної ради депутатів трудящих (з 1946), Вінницький обласний телерадіокомітет державного Комітету УРСР із телебачення і радіомовлення (1970), Вінницьке об'єднання телебачення і радіомовлення (до 1995), Вінницька обласна державна телерадіокомпанія з 1995 року. У 2017 році в Україні створено Суспільне мовлення, Вінницька ОДТРК ввійшла до його складу.

Обласне ефірно-проводове радіо виходило щодоби по 2 год. 10 хв. з власними програмами у проводовій мережі, а також на ультракоротких хвилях та FM-діапазоні. Вінницьке радіо пропонувало слухачам новини Вінниччини, України, світу, музику, тематичні радіопрограми, прямі ефіри.

Радіо «Хвиля» функціонувало з вересня 2000 року до 31 грудня 2017 року. Мало інформаційно-музичний формат 12 годин на добу. З 2000 року генеральним директором ВОДТРК була Любов Григорівна Коваленко. З того часу відбулися зміни в кадровому складі редакцій телебачення і радіомовлення (прийнято на посади близько 30 чоловік), що змусило керівництво телерадіокомпанії шукати шляхи навчання як журналістів, так і операторів та випускових. З метою поповнення журналістського складу здібними випускниками вищих навчальних закладів, керівництво телерадіокомпанії залучало студентів ВНЗ до проходження робочого триместру. З 2003 року, з метою покращення якості та розширення зони впевненого прийому сигналів обласного радіо і телебачення здійснений комплекс матеріально-технічних заходів, спрямованих на переоснащення телерадіокомпанії.

За сприяння Держкомтелерадіо України у 2006 році отримано та введено в дію сучасний комплекс студійного та знімального обладнання цифрового телевізійного формату, що дозволило досягнути кращої якості сигналу і повністю відмовитися від використання застарілих аналогових форматів на всіх етапах процесів: від зйомки сюжетів та програм до ефірної трансляції.

4 липня 2018 філія отримала назву «UA: Вінниця»[1].

23 травня 2022 року в зв'язку з оновленням дизайн-системи брендів НСТУ телерадіокомпанія змінила назву на «Суспільне Вінниця»[2].

Телебачення[ред. | ред. код]

Суспільне Вінниця
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Вінницька область Вінницька область
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
Дата початку
мовлення
1932
Цифровий
мультиплекс
MX-5
Споріднені канали Україна Перший
Україна Суспільне Культура
Сайт vn.suspilne.media

«Суспільне Вінниця» — український регіональний суспільний телеканал, який мовить на території Вінницької області.

Наповнення етеру[ред. | ред. код]

Етерне наповнення мовника — інформаційні, соціально-публіцистичні та культурно-мистецькі програми виробництва творчих об'єднань НСТУ та «Суспільне Вінниця».

Програми[ред. | ред. код]

  • «Інтерв'ю»
  • «Сьогодні. Головне»
  • «Новини»
  • «Покоління. Паралелі»
  • «Роздивись»
  • «Виборчий округ»
  • «#Звіти_наживо»

Мовлення[ред. | ред. код]

Передача цифрового мовлення телеканалу відбувається в мультиплексі MX-5 (DVB-T2) у форматі 576i 16:9. Трансляція мовника також доступна на сайті «Суспільне Вінниця» в розділі «Онлайн».

Радіо[ред. | ред. код]

У Вінницькій області НСТУ мовить на радіоканалі «Українське радіо Вінниця».

Мовлення[ред. | ред. код]

Діджитал[ред. | ред. код]

У діджиталі телерадіокомпанія «Суспільне Вінниця» представлена вебсайтом та сторінками у фейсбуці, інстаграмі, ютубі та телеграмі. Крім того, на сайті «Суспільне Новини» є розділ про новини Вінниччини.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Вінницька філія Суспільного отримала логотип UA: ВІННИЦЯ. vintera.com.ua. 04.07.2018. Архів оригіналу за 05.07.2018. Процитовано 04.07.2018. 
  2. Суспільне Мовлення оновлює дизайн-систему брендів. Суспільне мовлення. Процитовано 23 травня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]