Суспільне Луцьк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Суспільне Луцьк
Філія АТ «НСТУ» «Волинська регіональна дирекція»
Тип бізнес
Галузь медіа
Спеціалізація виробництво і демонстрування теле-, радіоконтенту
Попередник(и) Волинська обласна телерадіокомпанія
Засновано 25 листопада 1991
Штаб-квартира Луцьк
Територія діяльності Україна Україна
Волинська область Волинська область
Попередні назви «Волинська ОДТРК»
«UA: Волинь»
Продукція кіно- та відеофільми, теле- та радіопрограми, друкована продукція
Послуги інформаційні послуги тощо
Власник(и) Національна суспільна телерадіокомпанія України
vo.suspilne.media

«Суспільне Луцьк» (Філія АТ «НСТУ» «Волинська регіональна дирекція»; раніше — «Волинська ОДТРК», «UA: Волинь») — українська регіональна суспільна телерадіокомпанія, філія Національної суспільної телерадіокомпанії України, до якої входять однойменний телеканал, радіоканал «Українське радіо Луцьк» та діджитал-платформи, які мовлять на території Волинської області.

Історія[ред. | ред. код]

Зачинателі Волинського телебачення: тодішній голова облтелерадіокомітету Святослав Пирожко (в центрі), перша головна редакторка Головної редакції телебачення Ольга Куліш (зліва) і начальник виробничо-технічного відділу телебачення Микола Гловацький (1993)

Волинське державне телебачення — одне з наймолодших у державі. Якщо першу телевізійну трансляцію в Україні було здійснено 5 листопада 1951 року, то волиняни першу пробну передачу провели 25 листопада 1991 року.

Регулярне ж мовлення канал почав 1 січня 1992 року о 13:10 випуском новин, що йшли майже півгодини, після чого, дикторка повідомила, що гонорар за першу передачу телевізійники передадуть дітям-сиротам Ківерцівського дитячого будинку сімейного типу.

Річниця ТВО «Телебачення»

Спершу мовили 1 годину на добу. «Головним натхненником», як розповідали на тодішній ОДТРК, і організатором нового колективу був тодішній голова Волинського облтелерадіокомітету Святослав Пирожко. А першою головною редакторкою Головної редакції телебачення стала Ольга Куліш (згодом і до 2015 року — генеральна директорка Волинської ОДТРК).

Телецентр

Волинська ОДТРК мала «Телерадіогазету», що закрилася через брак коштів.

«Телерадіогазета»

Нині «Суспільне Луцьк» — це власна та вироблена на замовлення продукція інформаційного, суспільно-політичного і просвітницького, культурологічно-мистецького і дитячо-молодіжного та спортивного спрямування. У рамках мовлення студійні і позастудійні зйомки програм та прямі трансляції за допомогою пересувної телевізійної станції.

Глядацька аудиторія — в межах 90 відсотків території Волинської області, частково — Рівненська і Львівська області, а також сусідні Польща і Білорусь. Програми телеканалу «Суспільне Луцьк» колись також транслювалися на каналах Всесвітньої служби УТР, а також на частотах каналів «UA: Перший», УТ-2/1+1 та Інтер на Волині.

21 липня 2020 року з 10:30 Волинська філія НСТУ висвітлювала захоплення заручників у Луцьку. На UA: ВОЛИНЬ вийшли 8 спецвипусків новин про цю подію, а на UA:Українське радіо Луцьк - 12 випусків. На сайті йшла текстова трансляція, у Facebook йшли 7 трансляцій з центру міста, яку загалом подивилося 1 млн. 56 тис. разів, збільшивши, таким чином, кількість переглядів на Facebook-сторінці Суспільне Волинь за добу на 17486%. Також на телеканалах «Перший», «Суспільне Культура», UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура, Всесвітній службі радіомовлення України та регіональних телерадіоканалах НСТУ йшли випуски новин щодо ситуації у Луцьку [1]. Під час "Суспільної студії" на UA:Першому та регіональних телеканалах НСТУ, що півгодини йшли увімкнення з Луцька. Кадри, відзняті UA:ВОЛИНЬ показали BBC, Euronews, Daily Mail, Reuters, AFP, The Economic Times, The Telegraph та низка українських телеканалів.

23 травня 2022 року в зв'язку з оновленням дизайн-системи брендів НСТУ телерадіокомпанія змінила назву на «Суспільне Луцьк»[2].

Телебачення[ред. | ред. код]

Суспільне Луцьк
Країна Україна Україна
Зона мовлення Україна Україна
Волинська область Волинська область
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
Дата початку
мовлення
25 листопада 1991
Цифровий
мультиплекс
MX-5
Власник(и) Національна суспільна телекомпанія України
Споріднені канали Україна Перший
Україна Суспільне Культура
Сайт vo.suspilne.media

«Суспільне Луцьк» — український регіональний суспільний телеканал, який мовить на території Волинської області.

Наповнення етеру[ред. | ред. код]

Етерне наповнення мовника — інформаційні, соціально-публіцистичні та культурно-мистецькі програми виробництва творчих об'єднань НСТУ та «Суспільне Луцьк».

Програми[ред. | ред. код]

 • «Новини»
 • «Сьогодні. Головне»
 • «Ранок на Суспільному»
 • «Геолокація: Волинь»
 • «Тема дня»
 • «#Звіти_наживо»

Мовлення[ред. | ред. код]

Передача цифрового мовлення телеканалу відбувається в мультиплексі MX-5 (DVB-T2) у форматі 576i 16:9. Трансляція мовника також доступна на сайті «Суспільне Луцьк» в розділі «Онлайн».

Радіо[ред. | ред. код]

У Волинській області НСТУ мовить на радіоканалі «Українське радіо Луцьк».

Радіостанція з'явилася в 1940 році. У 1974 році вона вперше показала пісні Тріо Маренич.

Колишній кореспондент Волинського радіо Матвій Козачук у інтерв'ю Волинській ОДТРК 2005 року сказав:

« Тоді радіо було дуже примітивне. Магнітофонів не було. Згодом з'явилися два магнітофони (для монтування аудіозапису та для видачі монтованих записів у ефір). «

Наповнення етеру[ред. | ред. код]

Програми[ред. | ред. код]

 • «ПроСпорт»
 • «Ефект прикордоння»
 • «Світ інклюзії»
 • «РадіоДень»

Мовлення[ред. | ред. код]

Діджитал[ред. | ред. код]

У діджиталі телерадіокомпанія «Суспільне Луцьк» представлена вебсайтом та сторінками у фейсбуці, інстаграмі, ютубі та телеграмі. Крім того, на сайті «Суспільне Новини» є розділ про новини Волинщини.

Логотипи[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. На регіональних телеканалах НСТУ йшли випуски о 13:00 та 21:00. На «Суспільне Культура» йшли випуски у запису, о 18:40 та 21:40. На UA:Перший йшли випуски об 11:30, 13:00, 15:00, 16:30, 18:00, 20:00, 21:00, 21:43 та 23:15. На Суспільне Луцьк - об 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:50, 17:00, 19:00, 20:30, 21:00 та 21:30. На радіо з 11:00 йшли щогодинні випуски новин про події у Луцьку (на UA:Радіо Культура йшли випуски від UA:Українське радіо. На інших радіоканалах йшли окремі випуски)
 2. Суспільне Мовлення оновлює дизайн-систему брендів. Суспільне мовлення. Процитовано 23 травня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]