Суспільне Черкаси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Суспільне Черкаси
Філія АТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція»
Suspilne Cherkasy (2022).svg
Країна Україна Україна
Зона мовлення Черкаська область Черкаська область
Час мовлення Цілодобово
Мова мовлення українська
Центр керування Черкаси
Формат
зображення
576i 16:9 (SDTV)
1080i (HDTV)
Дата початку
мовлення
14 лютого 1990
Цифровий
мультиплекс
MX-5
Засновник Кабінет Міністрів України
Власник(и) Національна суспільна телерадіокомпанія України
Споріднені канали Україна Перший
Україна Суспільне Культура
Сайт ck.suspilne.media

«Суспільне Черкаси» (Філія АТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція»; раніше — «Черка́ська ОДТРК», «UA: Черкаси») — українська регіональна суспільна телерадіокомпанія, філія Національної суспільної телерадіокомпанії України, до якої входять однойменний телеканал, радіоканал «Українське радіо Черкаси» та діджитал-платформи, які мовлять на території Черкаської області.

Історія[ред. | ред. код]

Головний офіс телерадіокомпанії

Черкаська обласна державна телерадіокомпанія працює з 1954 року. Телевізійна студія розпочала свою діяльність 14 лютого 1990 року. Своєму народженню вона завдячує колективу Черкаського виробничого об'єднання «Азот», що виступив спонсором. Саме 14 лютого в телеефірі Черкащини вийшло перше «Актуальне інтерв'ю» заслуженого журналіста України Леоніда Рябіщука з Першим секретарем обкому компартії Олександром Ружицьким на технічній базі «Інформвідео» Всесоюзної філії науково-дослідницького інституту техніко-економічних показників у хімічній промисловості. Це відбулося в телеефірі телеканалу УТ-1. Рік на цій же базі виходили в ефір експериментальні програми по 30 хвилин щосуботи.

Вже в березні 1990 року глядачам пропонувалися спецвипуски, присвячені виборам до місцевих рад народних депутатів, їх вела журналістка Катерина Таран. А вже з 1 лютого 1991 року було відкрито відділ телебачення при обласному телерадіооб'єднанні. Цього ж року восени студія почала називатись «Рось». Упродовж восьми років вона набула авторитету серед місцевого населення, вибившись у першість серед популярних каналів на 1998 рік. Слідом за нею йшли «Вікка» та «Студія-2».

2000 року телебачення Черкаської державної телерадіокомпанії щомісяця транслювало понад 130 годин телепродукції, із яких 50% власної. Щодня вона транслювала свій ефір на місцевому метровому телевізійному каналі та дециметровому УТ-3. 17 липня 2018 року телеканал мовить у форматі 16:9.

23 травня 2022 року в зв'язку з оновленням дизайн-системи брендів НСТУ телерадіокомпанія змінила назву на «Суспільне Черкаси»[1].

Наповнення етеру[ред. | ред. код]

Черкаське Суспільне виробляє інформаційний контент (Новини) та суспільно-політичний контент (Тема дня, Звіти. Наживо, Виборчий округ)

Покриття[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Суспільне Мовлення оновлює дизайн-систему брендів. Суспільне мовлення. Процитовано 23 травня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]