Суха вода

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Можливо, Ви мали на увазі Novec 1230
Суха вода

Суха вода — незвичайна форма «порошкової рідини», водяно-повітряна емульсія, в якій маленькі краплі води, кожна розміром з піщинку, оточенні шаром діоксиду кремнію.[1] Суха вода складається на 95 % з рідкої води, але покриття оксиду кремнію запобігає краплі води від об'єднання в суцільну рідину.[2] Результат — білий порошок, дуже схожий на кухонну сіль. Серед науковців цю суміш часто називають «пустою водою».

Відкриття[ред. | ред. код]

Суха вода була вперше запатентована в 1986 і миттєво була підхоплена косметичними компаніями, так як винахід міг мати застосування в косметиці.[2] В 2006 році суміш була отримана знову в університеті Халла[en], і з того часу оцінюється і досліджується можливе застосування в інших галузях.[2] Суху воду достатньо легко виготовити. Наночастинки гідрофобного діоксиду кремнію і вода змішуються разом використовуючи мотор зі змішуваною паличкою та імпелером, що крутиться при 19 000 обертань в хвилину на протязі 90 секунд.[3]

Застосування[ред. | ред. код]

Деякі гази, після змішування з сухою водою, об'єднуються з водою, яка захоплює їх в клітку газового гідрату. Це представляє можливість транспортування вибухових газів, зі зменшеним ризиком випадкової детонації.[3] Суха вода розглядається як агент для захоплення та ізоляції парникових газів в атмосфері.[4] Науковці вважають що суха вода буде корисною в майбутньому для боротьби з глобальним потеплінням, так як суміш може накопичувати в три рази більше вуглекислого газу, аніж звичайна вода.[3] Також суха вода має застосування для перевезення і зберігання небезпечних матеріалів. Інше можливе застосування — середовище для летких речовин, так як матеріали збереженні всередині сухої води, можуть бути зведені до порошку і стабілізовані — зменшуючи не тільки леткість речовини, а також вагу при транспортуванні.[5] Також було запропоновано що суха вода може використовуватись в конструкції паливних комірок для автомобілів в наслідок поглинання і стабілізації великої кількості летких газів і матеріалів.[5] Через свою природу, суха вода класифікується як адсорбний матеріал, і може мати багато використань в галузях з використанням емульсії.[5] Деякі дослідження показали можливість використовувати суху воду для старту реакції або як каталізатор.[6]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Scientists create 'dry water'. The Daily Telegraph. 26 Серпня 2010. Процитовано 2 Квітня 2011. (англ.)
  2. а б в 'Dry water' could make a big splash commercially, help fight global warming. ScienceDaily. 26 Серпеня 2010. Процитовано 22 квітня 2014. (англ.)
  3. а б в Tim Barribeau (25 серпня 2010). "Dry water" could be the next storage medium for dangerous chemicals. Io9.com. Процитовано 22 квітня 2014. (англ.)
  4. Tiffany Kaiser (30 серпня 2010). Scientists Find New Applications for "Dry Water". DailyTech. Процитовано 22 квітня 2014. (англ.)
  5. а б в 'Dry water' could make commercial waves. Edie.net. 31 серпня 2010. Процитовано 22 квітня 2014. (англ.)
  6. Casey Chan (29 серпня 2010). There Is Such Thing As Dry Water. Gizmodo.com. Процитовано 22 квітня 2014. (англ.)