Сухопутні війська Литви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сухопутні війська Литви
лит. Lietuvos sausumos pajėgos
Insignia of the Lithuanian Land Force.svg
Емблема командування сухопутних військ
На службі 1918 — 1940
1990 — по т.ч.
Країна  Литва
Вид Insignia of the Lithuanian Armed Forces.gif Збройні сили Литви
Тип сухопутні війська
Чисельність 8.120 активних службовців
4.550 активний резерв (добровольці)
Штаб командування Вільнюс
Гасло «Сила у єдності,
перемога у довірі!»
Оснащення Оснащення сухопутних військ[en]
Веб-сайт Офіційний сайт
Командування
Командувач генерал-майор
Альмантас Леіка[lt]
Начальник штабу полковник
Даліус Полекаускас
Начальник забезпечення сержант-майор
Освальдас Жураускас
Знаки розрізнення
Прапор Flag of the Lithuanian Army.svg
Прапор командування Flag of Land Forces Command (Lithuania).jpg

Commons-logo.svg Медіафайли на Вікісховищі

Сухопутні війська Литви (СВЛ) становлять основу Збройних сил Литви, що спроможна діяти, як складова частина сил НАТО. Сухопутні війська Литви складаються з трьох бригад (однієї навчальної), інженерного батальйону та добровольчих сил національної оборони.

Опис[ред. | ред. код]

Основною складовою сухопутних військ є одна бригада механізованої піхоти — Механізована піхотна бригада «Залізний вовк». Вона складається з трьох механізованих піхотних та артилерійського батальйонів, які названі на честь Литовських великих герцогів у відповідності до литовської військової традиції.

На додачу до механізованої бригади сухопутні війська також включають три додаткові моторизовані піхотні батальйони; один з них призначений для виконання завдань як на території країни так і закордоном; один призначений в основному для територіальної оборони Литви та третій виконує функції тренувального підрозділу.

Інженерний батальйон «Йозас Віткус» відповідає за розмінування, спорудження понтонних мостів, утилізацію нездетонованих боєприпасів, підводні інженерні роботи та бере участь у пошуково-рятувальних операціях. Загін інженерно-саперного розмінування готовий до участі у міжнародних операціях. Починаючи з 2008 року збройні сили Литви запустили 10-річну програму продовження розмінування території Литви від нездетонованих боєприпасів, що залишились після Першої та Другої світових воєн, та на складах військових баз колишніх збройних сил СРСР.

Добровольчі сили національної оборони беруть свій початок від початку національного руху за незалежність і є невід'ємною частиною сухопутних військ. Добровольці взаємодіяли із Союзниками під час військових операцій та отримали нове завдання: підтримку регулярних сил, для розгортання окремих підрозділів і конкретних можливостей для міжнародних операцій, для допомоги приймаючій країні та для підтримки цивільних адміністрацій.

Структура[ред. | ред. код]

Структура сухопутних військ Литви, 2017

Із відновленням призову у 2015 році сухопутні війська Литви розпочали розширення своїх основних бойових формувань, яке повинно завершитись на початку 2017 року:

 • Легка піхотна бригада «Аукштайтія» (резервна), Вільнюс: (вручено знамено 23 березня 2017 у Казлу-Руда)[3][4]
  • штаб та штабна рота
  • легкий піхотний (резервний) батальйон
  • легкий піхотний (резервний) батальйон
  • легкий піхотний (резервний) батальйон
  • артилерійський (резервний) дивізіон з гаубицями M101
  • батальйон логістики
  • розвідувальни рота
  • рота зв'язку
 • Insignia of the Juozas Vitkus Engineer Battalion.png Інженерний батальйон «Йозас Віткус», Каунас
 • Insignia of the Lithuanian Land Forces Juozas Lukša Training Center.svg Тренувальний центр «Йозас Лукша», Рукла
 • Навчальний полк імені Великого гетьмана Литовського Януша Радзивілла
 • Школа підофіцерів імені дивізійного генерала Стасіста Раштікіса
 • Центр бойової підготовки імені генерала Адольфаса Раманаусукаса
 • Військова академія

Легка піхотан бригада «Аукштайтія» є резервним формуванням: в мирний час її командування викладає в Командванні підготовки й доктрини Збройних сил Литви, а її чотири резервні маневрені батальйони комплектуються резервістами. Єдиними активним підрозділом бригади є розвідувальна рота, яка комплектується призовниками та штаб, підрозділи зв'язку та логістики, які комплектуються професійними військовими. Після відмобілізування числеьність бригади становитиме близько 4,500 солдатів.

Оснащення[ред. | ред. код]

Литовські солдати

Під час реформування збройних сил більшість уваги і доступного фінансування ресурсу були спрямовані на розвиток сухопутних сил. В даний час зусилля зосереджені на модернізації техніки і озброєння, підвищення ефективності їх діяльності та бойовій підготовці для приведення їх у відповідність до стандартів НАТО. Стандартною штатною штурмовою гвинтівкою збройних сил Литви є Heckler & Koch G36 та стандартним пістолетом - Glock 17. Сухопутні війська Литви також оснащені кулеметами, включаючи кулемет загального призначення MG-3, FN MAG, та 12.7mm (.50 cal.) кулемет M2 Browning. Вони також застосовують AT-4 та протитанковий гранатомет Carl Gustaf, швидкострільний гранатомет HK GMG, та повільніший підствольний гранатомет AG-36, на додачу до легких та важких мінометів та 105-мм гаубиця M101[en]. Армія також використовує високотехнологічну Литовську тактичну автоматизовану інформаційну систему управління (TAVVIS).

15 грудня 2017 року Литва отримала першу партію з 2 навчальних машин на базі БТР Boxer.[5]

Резерв[ред. | ред. код]

Сухопутні війська Литви складаються з професійних військовослужбовців та добровольців. У 2008 році міністр національної оборони, в зусиллях з розбудови професійної армії Литви, підписав закон що скасував призов. Національна оборона заснована на резервних силах та мобілізаційних силах. Новий міністр планує збільшити оборонні спроможності країни за рахунок обов'язкової базової військової підготовки для всіх чоловіків у віці від 18 до 24 років терміном 7 тижнів . Після чого особа буде зарахована до військового резерву.

У 2015 році військовий призов було відновлено. Чисельність першого плану склала приблизно 3000 призовників, включаючи добровольців, які будуть призначені до військових підрозділів починаючи з серпня 2015 і мають завершити 9-місячний курс базової підготовки. Зміни до закону визначили, що щорічний призов 3000 солдатів буде продовжуватись принаймні до 2020 року, зазначаючи що причиною відновлення призову є зростання геополітичних ризиків у регіоні.[6]

Військові звання та відзнаки[ред. | ред. код]

Код НАТО OF-10 OF-9 OF-8 OF-7 OF-6 OF-5 OF-4 OF-3 OF-2 OF-1 OF(D) Student Officer
Литва Литва
(Ред.)
Без
відповідника
Без
відповідника
OF-8 generolas leitenantas SP.jpg OF-7 generolas majoras SP.jpg OF-6 brigados generolas SP.jpg OF-5 pulkininkas SP.jpg OF-4 pulkininkas leitenantas SP.jpg OF-3 majoras SP.jpg OF-2 kapitonas SP.jpg OF-1 vyresnysis leitenantas SP.jpg OF-1 leitenantas SP.jpg Без
відповідника
None.svg
Generolas
leitenantas
Generolas
majoras
Brigados
generolas
Pulkininkas Pulkininkas
leitenantas
Majoras Kapitonas Vyresnysis
leitenantas
Leitenantas Kariūnas

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]