Сучасне вимирання амфібій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Золотиста жаба з Monteverde, Коста-Рика, виявилася однією з перших жертв скорочення чисельності земноводних. Хоча раніше вона зустрічалася удосталь, в 1989 році зникла.

Різке скорочення чисельності земноводних, включаючи масове локальне вимирання, стало помітно з 1980-х років скрізь у світі. Це скорочення сприймається як одна з головних загроз для глобального біорізноманіття, а причинами його вважаються декілька чинників, серед яких хвороби, руйнування і зміна місць існування, експлуатація, забруднення, використання пестицидів, інтродуковані і інвазійні види, зміна клімату, а також підвищення рівня ультрафіолетового випромінювання типу Б (UV-B). У той же час, багато причин скорочення чисельності земноводних досі слабо вивчені і є об'єктом триваючих досліджень. Розрахунки, грунтовані на темпах скорочення, передбачають, що поточний темп скорочення міг би бути в 211 раз вищий за фонове скорочення; оцінка зростає до рівня 25039-45474 крат у разі включення в розрахунок видів, яким погрожує небезпека.[1]

Література[ред. | ред. код]

  • Licht L.E. Shedding light on ultraviolet radiation and amphibian embryos // BioScience. — 2003. — Vol. 53. — P. 551—561.
  • Lannoo M. / Eds. Amphibian declines. — Univ. California Press. Berkeley.- 2005.
  • Semlitsch R.D. / Eds. Amphibian Conservation. — Washington. D.C.: Smithsonian Inst. Press, 2003.
  • Gordon M.S. and S.M. Bartol / Eds. Experimental approaches to conservation biology. — Univ. California Press. Berkeley.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. McCallum M. L. Amphibian Decline or Extinction? Current Declines Dwarf Background Extinction Rate // J. Herpetology. — Vol. 41, No 3. — P. 483—491 (https://www.herpconbio.org/~herpconb/McCallum/amphibian%20extinctions.pdf Архівовано 17 грудень 2008 у Wayback Machine.)