Сфера (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сфера
The Circle
Sfera 0.png
Жанр наукова фантастика
Автор Дейв Еґґерс
Мова англійська
Видавництво Knopf
Опубліковано 2013
Опубліковано українською 2017
Переклад Тарас Бойко
ISBN-13: 978-0-385-35139-3

«Сфера» (англ. The Circle) — науково-фантастичний роман з елементами антиутопії американського письменника Дейва Еґґерса. Книжка стала жорсткою сатирою на сучасний світ інформаційних технологій, соціальних мереж і споживчих відносин[1]. Роман порівнюють з антиутопіями «1984» Джорджа Орвелла і «Який чудесний світ новий!» Олдоса Гакслі[2].

Сюжет[ред.ред. код]

Молода та цілеспрямована Мей Голланд лише нещодавно закінчила коледж. Завдяки рекомендаціям своєї подруги й колишньої сусідки по кімнаті Енні, Мей потрапляє на роботу до величезної компанії «Сфера», заснованої трьома Мудрецями. «Сфера» об’єднує в єдину систему електронну пошту своїх користувачів, сторінки в соціальних мережах, інформацію про банківські картки і покупки. Відтак світ поінформований не лише про кожен твій крок, а й про кожен нерівний подих чи пришвидшене серцебиття. Від інформації про тебе у соцмережі залежить твій успіх, а кожна зайва хвилина, що ти її проживаєш поза об’єктивами камер стежень, визначає рівень твого лузерства та асоціальності. «Сфера» постає як компанія-монополіст, яка будь-що прагне зробити світ максимально прозорим та відкритим. Ключовими постулатами компанії є: «таємниця — це брехня», «приватність — це крадіжка», «ділитися — це любити».

Український переклад[ред.ред. код]

Сфера / Дейв Еґґерс ; пер. з англ. Тараса Бойка. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 520 с. — ISBN 978-617-679-415-8.

Екранізація[ред.ред. код]

Навесні 2017 року на екрани вийшов однойменний науково-фантастичний трилер. Головні ролі зіграли Емма Вотсон і Том Генкс.

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Сфера» Дейва Еґґерса - у «Видавництві Старого Лева». Видавництво Старого Лева. Процитовано 2017-06-28. 
  2. Margaret Atwood (21 листопада 2013). When Privacy Is Theft (англійською). The New York Review of Books. Процитовано 29 червня 2017. 

Посилання[ред.ред. код]

  1. Сфера. Видавництво Старого Лева. Процитовано 29 червня 2017.