Сфера (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сфера
The Circle
Sfera 0.png
Жанр наукова фантастика
Автор Дейв Еґґерс
Мова англійська
Видавництво Knopf
Опубліковано 2013
Опубліковано українською 2017
Переклад Тарас Бойко
ISBN-13: 978-0-385-35139-3

«Сфера» (англ. The Circle) — науково-фантастичний роман з елементами антиутопії американського письменника Дейва Еґґерса. Книжка стала жорсткою сатирою на сучасний світ інформаційних технологій, соціальних мереж і споживчих відносин[1]. Роман порівнюють з антиутопіями «1984» Джорджа Орвелла і «Який чудесний світ новий!» Олдоса Гакслі[2].

Сюжет[ред. | ред. код]

Молода та цілеспрямована Мей Голланд лише нещодавно закінчила коледж. Завдяки рекомендаціям своєї подруги й колишньої сусідки по кімнаті Енні, Мей потрапляє на роботу до величезної компанії «Сфера», заснованої трьома Мудрецями. «Сфера» об’єднує в єдину систему електронну пошту своїх користувачів, сторінки в соціальних мережах, інформацію про банківські картки і покупки. Відтак світ поінформований не лише про кожен твій крок, а й про кожен нерівний подих чи пришвидшене серцебиття. Від інформації про тебе у соцмережі залежить твій успіх, а кожна зайва хвилина, що ти її проживаєш поза об’єктивами камер стежень, визначає рівень твого лузерства та асоціальності. «Сфера» постає як компанія-монополіст, яка будь-що прагне зробити світ максимально прозорим та відкритим. Ключовими постулатами компанії є: «таємниця — це брехня», «приватність — це крадіжка», «ділитися — це любити».

Український переклад[ред. | ред. код]

Сфера / Дейв Еґґерс ; пер. з англ. Тараса Бойка. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 520 с. — ISBN 978-617-679-415-8.

Екранізація[ред. | ред. код]

Навесні 2017 року на екрани вийшов однойменний науково-фантастичний трилер. Головні ролі зіграли Емма Вотсон і Том Генкс.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «Сфера» Дейва Еґґерса - у «Видавництві Старого Лева». Видавництво Старого Лева. Процитовано 2017-06-28. 
  2. Margaret Atwood (21 листопада 2013). When Privacy Is Theft (англійською). The New York Review of Books. Процитовано 29 червня 2017. 

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Сфера. Видавництво Старого Лева. Процитовано 29 червня 2017.