Східна Конференція НБА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Східна конференція НБА складається з п'ятнадцяти команд, які розділені на три дивізіони по п'ять команд у кожному.

Три переможці дивізіонів, а також команда не переможець з найкращим співвідношенням перемог / поразок у конференції отримують номери від 1 до 4 в плейоф в залежності від кількості перемог. Ще чотири команди виходять у плей-оф, які зробили найбільшу кількість перемог з решти. Перевага домашнього поля отримують команди за кількістю перемог, а не за номером посіву. Таким чином, якщо команда № 4 та № 5 зустрінуться в плейоф, якщо у № 5 буде більше перемог, ніж у № 4, то № 5 отримає перевагу домашнього поля.

Причина такого посіву полягає в тому, що команда не переможець в одному з дивізіонів може показати результати кращі, ніж переможці в інших дивізіонах. І якщо трьох переможців дивізіонів сіяти під номерами від 1 до 3 згідно з їхніми перемогами, а інших сіяти під номерами від 4 до 8, то тоді в півфіналі конференції можуть зустрітися дві найкращі команди конференції. Таке трапилося в 2006 році, коли в півфіналі конференції зустрілися дві найкращі команди конференції «Сан-Антоніо Сперс» і «Даллас Маверікс», що виступають в Південно-західному дивізіоні. У той же час, переможець Північно-західного дивізіону «Денвер Наггетс» зробив менше перемог, ніж 4й, 5й, 6й і 7й номера посіву. Таким чином, введення існуючої системи забезпечує зустріч двох найкращих команд конференції тільки у фіналі конференції.

Плейоф східної конференції розділений на два попередніх раунду, після чого проходить фінал конференції. Переможець фіналу конференції зустрічається з переможцем Західної конференції у фіналі чемпіонату за чемпіонство НБА. Всі ігри плейоф граються до чотирьох перемог.

Поточний поділ на дивізіони було затверджено перед сезоном 2004-05. У цьому сезоні до НБА приєдналася нова тридцята команда «Шарлот Бобкетс». Це зажадало переходу «Нью-Орлінс Горнетс» з Центрального дивізіону східної конференції в новостворений Південно-західний дивізіон західної конференції.

Поточний поділ[ред.ред. код]

Поточний поділ Східної конференції:

Колишні команди[ред.ред. код]

Зниклі

Переїхали до Західної конференції

Чемпіони Східної конференції[ред.ред. код]

До 1970 року Східна конференція називалася Східним дивізіоном
Чемпіони НБА виділені жирним