Східно-Словацька низовина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Східнословацька низовина)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Східнословацька низовина на мапі Словаччини (сірим)
   Східнословацька рівнина
   Східнословацька височина

Схі́дно-Слова́цька низовина́ або Східнослова́цька низовина́ (словац. Východoslovenská nížina) — низовина, частина Великого Альфельду, розташована на південному сході Словаччини, Кошицький край. Має поділ на Східнословацьку височину і Східнословацьку рівнину. На території низовини розташовані східнословацькі міста Вельке Капушани, Вранов-над-Топльоу, Кралевські Хлмець, Михайлівці, Сечовце, Собранце, Требішов.

На півдні обмежена кордоном з Угорщиною, на сході — з Україною, на заході — Сланськими Врхами, на півночі — Ондавською височиною і Вигорлатом.

Характеристика[ред. | ред. код]

Східнословацька низовина — велика рівнинна область із середнєю висотою над рівнем моря 150-200 метрів. Лише кілька пагорбів мають висоту вище 200 метрів, (Тарбуцка (277 м) або Велький Врх (272 м)). Винятком є пагорб Розглядня на кордоні з Угорщиною, який має висоту 469 м. У Стреда-над-Бодрогом знаходиться найнижче місце в Словаччині з висотою над рівнем моря 94 м.

Східнословацька низовина має файні умови для сільського господарства. Саме тут розташовується словацька частина Токаю. Більшість території розорано і зайнято садами і виноградниками. У заплавах річок розташовуються діброви.

Тереном Східнословацької низовини протікає багато річок. Найважливішими є Ондава, Топля, Лаборець і Латориця, які впадають у Бодрог. Середні температури січня коливаються між і -2 -4 °C, середньорічна температура близько 9°C.

Література[ред. | ред. код]

  • Istituto Geografico de Agostini, Großer Weltatlas, München/Novara 1985.