Біломорсько-балтійська раса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Файл:Eaqstbalt.JPG
Приклад людини біломорсько-балтійської раси — українка з Волині. Ілюстрація з видання: Meyers Blitz-Lexikon (Leipzig, 1932)

Біломо́рсько-балті́йська ра́са або східно-балтійська раса — гілка європеоїдної раси, локалізована на північному сході Європи (навколо Білого і Балтійського морів).

Характеризується короткоголовістю, середнім зростом, світлою шкірою, очима і волоссям (це найсвітліша популяція людства, саме в ній найвищий % свіловолосих та світлооких), маленьким «качиним носом» (увігнута спинка носа). Раніше вважалося, що біломорсько-балтійська раса виникла під впливом популяції монголоїдної європейського неоліту (саами). Зараз ця теорія відкинута, оскільки генетичний аналіз заперечує думку про яку-небудь значну монголоїдну домішку [джерело?]. Згідно з генетичним аналізом за Y-хромосомою, саами, що раніше вважалися мішаним монголоїдно-європеоїдним чи окремим (самостійним) расовим типом, мають спільне з іншими європейцями походження. Відповідно, антропологічні особливості як саамів, так і біломорсько-балтійської раси пояснюються варіативністю та розвитком в межах європеоїдної раси, а не змішанням з монголоїдами [джерело?].

Термін розроблений Й. Денікером.

Зовнішній вигляд типових представників[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]