Шизматриця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Назва «Схізматриця
Schismatrix
»
Автор Брюс Стерлінг
Мова англійська мова
Серія Матриця. Кіберреальність
Жанр наукова фантастика
науково-фантастичний роман
Укр. видавництво Ексмо, Доміно
Виданий 1985
Сторінки 432
ISBN

ISBN 978-5-699-23233-8

978-0-87795-645-7

Шизматриця (англ. Schismatrix, також вж. назва «Схізматриця») — науково-фантастичний роман Брюса Стерлінга, опубликований у 1985 році. Роман вважається одним з найвидатніших творів, написаних в жанрі «кіберпанк». В 1985 році був номінований на премію Неб'юла в номінації «Найкращий роман».

Світ Шизматриці[ред.ред. код]

Дія відбувається у світі, створеному попередніми творами Стерлінга. Це так звана Шизматриця (Схізматриця) — світ недалекого майбутнього, де більша частина людства живе поза межами Землі. Роман охоплює період з 2215 по 2386 роки. Більшість людей живуть на астероїдах та в орбітальних містах-державах. Контакти із Землею строго заборонені (в романі ця заборона носить назву Інтердикт). Щодо населення планети, то воно значно скоротилося і відмовилося від використання сучасних технологій.

Найпрогресивніша (з точки зору технологій) частина людства розділилася на два табори — шейпери (англ. Shapers) і механісти (англ. Mechanists). Перші вдосконалюють людський організм за допомогою генної інженерії. А механісти — через різноманітні технічні пристрої, перетворюючи себе у кіборгів. Люди живуть значно довше завдяки технологіям омолодження. Часто навіть довше, ніж держави та ідеології (прикладом чого і є життя головного героя).

Шейпери і механісти так чи інакше конфліктують між собою, іноді це переходить у відкриту війну. З появою в Сонячній системі прибульців-рептилій, названих Інвесторами, в ній на деякий час встановлюється мир.


Джерела[ред.ред. код]

1. http://www.sf-encyclopedia.com/