Сідонське святилище Ешмуна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Елемент храму Ешмуна

Сідонське святилище Ешмуна (араб. معبد اشمون‎) — фінікійський храмовий комплекс 6 століття до н. е. Розташований в місцевості Бустан еш-Шейх за 1 км від ліванського міста Сідон. Головний храм комплексу був присвячений богові родючості та зцілення Ешмуну, який водночас був міським богом фінікійського міста Сідона.

Історія[ред. | ред. код]

Вибір місця для храму, очевидно, пов'язаний з джерелом, що знаходиться поряд. Досі можна упізнати весь первинний комплекс. До нашого часу зберігся масивний капітелій та два п'єдестали, на яких проводилися жертвопринесення. Один п'єдестал датується 6 ст. до н. е., другий — 4 ст. до н. е. Найдавніша частина комплексу була споруджена в 6 ст. до н. е. Це пірамідоподібна будова, яка має елементи вавилонського впливу. У 5 ст. храм було розбудовано. У візантійський період на території храму було споруджено церкву з численними мозаїками.

З 1996 року Храм Ешмуна занесено до списку пропозицій для комісії ЮНЕСКО зі світової спадщини.[1]

Література[ред. | ред. код]

  • Anke Röhl, Andrea Rosebrock: Libanon. Reisehandbuch. Stein-Verlag, Kronshagen 1998, ISBN 3-89392-213-X, S. 163f.
  • Rolf A. Stucky: Die Skulpturen aus dem Eschmun-Heiligtum bei Sidon. Griechische, römische, kyprische und phönizische Statuen und Reliefs vom 6. Jahrhundert vor Chr. bis zum 3. Jahrhundert nach Chr. 17. Beiheft zur Halbjahresschrift «Antike Kunst», Basel 1993. ISBN 3-909064-17-5

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]