Сіксікава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сіксікава — корінний індіанський народ Канади. Більшість представників проживають у провінції Альберта. Орієнтовна популяція сіксікава станом на 2009 рік — 6000 осіб. Назва Siksiká походить від слів sik (чорний) та ika (стопа). Форма назви у множині — Siksikáwa. Сіксікава є найпівнічнішим народом з групи чорноногі. Мова народу сіксікава належить до алгонкінських мов[1].

Економіка[ред. | ред. код]

Уряд Сіксікава подав заяву на отримання ліцензії про виробництво медичного канабісу у квітні 2016 року. Цей проєкт передбачає отримання 14,2 млн доларів США річного доходу. Компанії Siksika Resource Development Ltd та Siksika Herbz Ltd планують побудувати 25 000 м² об'єкта на схід від Калгарі. Прибуток також буде спрямовано на підтримку соціальних служб. Сіксікава має намір розповсюджувати ліки на національному та міжнародному рівнях.

Поширення[ред. | ред. код]

Плем'я сіксікава поширене на території індіанської резервації Сіксіка 146, розташованої приблизно за 95 км на схід від Калгарі та за 3 км на південь від Трансканадського шосе.

Історія[ред. | ред. код]

Сіксікава були першими з групи чорноногих, хто вступив у контакт з європейцями, що тоді заселяли Північну Америку. Сіксікава були підписантами Сьомого договору[2]. У 1885 році брали участь у Північно-Західному повстанні. Зараз більшість представників сіксікава проживають у власній резервації неподалік Калгарі[3].

Відомі представники[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Siksika Nation | Siksika Nation Tribal Administration Website. siksikanation.com. Процитовано 2021-03-04. 
  2. Head-Smashed-In Buffalo Jump Interpretive Centre, Alberta - Blackfoot History. web.archive.org. 2004-11-02. Процитовано 2021-03-04. 
  3. Wikiwix's cache. archive.wikiwix.com. Процитовано 2021-03-04.