Сінниця Геро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сінниця Геро

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Satyridae
Рід: Прочанок (Coenonympha)
Вид: Сінниця Геро
Coenonympha hero
(Linnaeus, 1761)
Посилання
Вікісховище: Coenonympha hero
Віківиди: Coenonympha hero
EOL: 135721
NCBI: 192186

Сінниця Геро (Coenonympha hero) — вид комах з родини Satyridae.

Морфологічні ознаки[ред. | ред. код]

Розмах крил — 28–31 мм. Візерунок крил самця та самиці майже ідентичний, у самиці більш розвинутий. Крила коричневого кольору, на задніх крилах 4 чорних очка, оточених рудими кільцями. Знизу на крилах є руда зовнішня облямівка, а на задніх крилах знаходиться 6 чорних з білою крапкою посередині очок, оточених рудими кільцями.

Поширення[ред. | ред. код]

Лісова зона помірних широт Євразії.

В Україні зараз дуже локально зустрічається у зоні мішаних лісів Правобережжя, у Карпатах (не вище 600 м н. р. м.), одна популяція відома в північній частині Чернігівської області; за останні 5080 років, ймовірно, зник на 40–50 % території української частини ареалу.

Особливості біології[ред. | ред. код]

Зустрічається на болотистих та торфових луках, багнищах, вологих лісових галявинах. Дає 1 генерацію на рік. Літ імаго триває з середини травня до червня; метелики не схильні до міграцій. Відкладання яєць та розвиток гусені відбувається на злакових (колосняк, ячмінь тощо) та, можливо, на деяких видах осок. Заляльковується на поверхні ґрунту.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Загрози: руйнування місць перебування виду (осушувальна меліорація, розробка торфовищ), надмірний випас худоби, викошування трав, інтенсивне лісогосподарство.

Занесений до Європейського червоного списку. Охороняється у деяких заповідниках західної України, зокрема у ПЗ «Розточчя». У місцях перебування виду є доцільним створення ентомологічних заказників з забороною осушувальної меліорації, розробки торфу, випалювання трави тощо.

Посилання[ред. | ред. код]