Сінниця Геро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сінниця Геро

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Satyridae
Рід: Прочанок (Coenonympha)
Вид: Сінниця Геро
Coenonympha hero
(Linnaeus, 1761)
Посилання
Вікісховище: Coenonympha hero
Віківиди: Coenonympha hero
EOL: 135721
NCBI: 192186

Сінниця Геро (Coenonympha hero) — вид комах з родини Satyridae.

Морфологічні ознаки

[ред. | ред. код]

Розмах крил — 28–31 мм. Візерунок крил самця та самиці майже ідентичний, у самиці більш розвинутий. Крила коричневого кольору, на задніх крилах 4 чорних очка, оточених рудими кільцями. Знизу на крилах є руда зовнішня облямівка, а на задніх крилах знаходиться 6 чорних з білою крапкою посередині очок, оточених рудими кільцями.

Поширення

[ред. | ред. код]

Лісова зона помірних широт Євразії.

В Україні зараз дуже локально зустрічається у зоні мішаних лісів Правобережжя, у Карпатах (не вище 600 м н. р. м.), одна популяція відома в північній частині Чернігівської області; за останні 5080 років, ймовірно, зник на 40–50 % території української частини ареалу.

Особливості біології

[ред. | ред. код]

Зустрічається на болотистих та торфових луках, багнищах, вологих лісових галявинах. Дає 1 генерацію на рік. Літ імаго триває з середини травня до червня; метелики не схильні до міграцій. Відкладання яєць та розвиток гусені відбувається на злакових (колосняк, ячмінь тощо) та, можливо, на деяких видах осок. Заляльковується на поверхні ґрунту.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Загрози: руйнування місць перебування виду (осушувальна меліорація, розробка торфовищ), надмірний випас худоби, викошування трав, інтенсивне лісогосподарство.

Занесений до Європейського червоного списку. Охороняється у деяких заповідниках західної України, зокрема у ПЗ «Розточчя». У місцях перебування виду є доцільним створення ентомологічних заказників з забороною осушувальної меліорації, розробки торфу, випалювання трави тощо.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Червона книга України [Архівовано 3 грудня 2013 у Wayback Machine.]
  • van Swaay C., Wynhoff I., Verovnik R., Wiemers M., López Munguira M., Maes D., Sasic M., Verstrael T., Warren M., Settele J. (2010). Coenonympha hero. The IUCN. Архів оригіналу за 24 червня 2020. Процитовано 21.06.2020. (англ.)