Сіньхуа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сіньхуа
Тип інформаційна агенція і public institution directly owned by State Councild
Форма власності public institution directly owned by State Councild
Засновано 1931
Засновник(и) КПК
Штаб-квартира Пекін
Власник(и) Державна рада КНР
Дочірні компанії XinhuaNetd
xinhuanet.com
CMNS: Сіньхуа у Вікісховищі

Сіньхуа́ (кит. трад. 新華社, спр. 新华社, піньїнь: Xīnhuáshè, буквально «Агенція „Новий Китай“») — китайська державна урядова агенція новин зі штаб-квартирою в Пекіні. Найбільша в Китаї інформаційна агенція, є органом китайської державної інформації і пропаганди. Голова агенції входить до уряду КНР і має посаду міністра.

Історія[ред. | ред. код]

Попередник агенції, агентство «Червоний Китай», було засноване в районі Жуйцзінь (східна провінція Цзянсі) в 1931. В січні 1937 агенцію було переіменовано в «Сіньхуа». Після заснування КНР в жовтні 1949, «Сіньхуа» стала державною агенцією, повністю підлеглою правлячій Комуністичній партії Китаю і уряду, її головним рупором пропаганди КПК для китайських ЗМІ.

В наш час Сіньхуа має 107 філій у всьому світі. Згідно з офіційними даними, в агенції працює 8400 чоловік, з яких 1900 — журналісти і редактори. За іншими даними на агентство працює більш ніж 10 000 співробітників. Сіньхуа забезпечує всі ЗМІ (щонайменше 306 радіостанцій, 369 ТБ станцій, 2119 газет і 9038 періодичних видань) всіма головними національними і міжнародними новинами.

За кордон КНР агенція «Сіньхуа» розповсюджує новини шістьма мовами, включно китайською, англійською, французькою, російською, іспанською, арабською.

Критика[ред. | ред. код]

Як визначає міжнародна організація Репортери без кордонів — на інтернет-ресурсі «Google», що все регулярніше цитується як надійне джерело інформації, приблизно третина новин про Китай, позначених як «Новини Google», виходять від агенції «Сіньхуа».

Література[ред. | ред. код]

Срібняк І., Крошка Я. Інформаційна агенція «Сіньхуа»: до історії створення та діяльності  // Українська орієнталістика: Міждисциплінарний збірник наук. праць викл. та студ. Київ. ун-ту ім. Б.Грінченка, Ун-ту Ланьчжоу, Нац. ун-ту «Києво-Могилянська академія», Київ. нац. лінгв. ун-ту (Укр.-кит. спецвип. з доктринальних проблем розвитку конфуціанства) / Голов. ред. І.В.Срібняк. Київ-Ланчжоу, 2013-2014. Вип.7-8. С.160-164.

Посилання[ред. | ред. код]