Сіссі — молода імператриця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Сіссі — молода імператриця M:
Sissi – Die junge Kaiserin(нім.)
Sissi-Die junge Kaiserin.jpg
Жанр кінокомедія, драма, історичний
Режисер Ернст Марішка
Продюсер Карл Ерліх
Сценарист Ернст Марішка
У головних
ролях
Ромі Шнайдер
Карл Хайнц Бем
Магда Шнайдер
Вільма Дегішер
Густав Кнут
Оператор Бруно Монді
Композитор Антон Профес
Тривалість 101
Мова нім.
Країна Австрія Австрія
Рік 1956
IMDb ID 49762
sissi.de

«Сіссі — молода імператриця» — австрійський фільм 1956, режисера Ернста Марішки в якому знялися Ромі Шнайдер та Карл Хайнц Бем. Це друга частина трилогії фільмів про життя знаменитої імператриці Австрії і королеви Угорщини, Єлизавети Баварської, що також відома під іменем «Сіссі».

Фільм був презентований в 1957 на Каннському кінофестивалі.

Сюжет[ред.ред. код]

Після чудового весілля Сіссі живе у палаці разом із чоловіком, свекрухою ерцгерцогинею Софі і безліччю придворних. Оскільки ерцгерцогиня вважає, що імператриця ще дуже юна, і не може сама приймати правильні рішення, то вона бере на себе перевиховання імператриці. Сіссі вчить мови, географію та інші науки. Також свекруха приставила до Єлизавети своїх довірених дам і наказала їм доповідати про кожен крок невістки. Тому Сіссі відчуває себе замкнутою в золотій клітці, вона пише батькам: «У мене є все, і немає нічого». І навіть той факт, що Єлизавета багато в чому допомогла встановити дружні стосунки між Австрією та Угорщиною, не може переконати ерцгерцогиню, в тому, що Єлизавета не маленька дівчинка і може сама впорається з обов'язками імператриці. Все ускладнюється з народженням принцеси Софі.

Перший час все йде добре: Сіссі і Франц ощасливлені появою первістка, але і тут втручається ерцгерцогиня. Вона вирішує, що Єлизавета дуже юна для ролі матері, і відбирає у неї дочку. Франц вирішує не суперечити своїй матері, і тоді Сіссі їде до своїх батьків у Поссенхофен. Там вона все розповідає своєму батькові. В цей же час Франц вирішує силою повернути Сіссі, так як життя нарізно з чоловіком неприпустима для імператриці. Однак, його рішучість зникла, коли він побачив свою дружину, і вони помирилися. Франц відвозить Сісі в романтичну поїздку в гори. Там вони дуже щасливі, але по приїзді до Відня проблеми повертаються. Незважаючи на те, що Франц приймає сторону дружини, його мати не погоджується віддати онуку. І тільки мати Сіссі, рідна сестра ерцгерцогині, змогла переконати Софію в тому, що діти повинні жити з батьками, це виявляється дуже до речі, оскільки має відбутися коронація Франца як угорського короля, а без Сіссі угорці не прийняли б нового короля. Фільм завершується сценою коронації Франца, коли угорці вітають нових короля і королеву.

Актори[ред.ред. код]

Трилогія[ред.ред. код]

У трилогії фільмів режисера Ернста Маришка і за участю Ромі Шнайдер та Карла Хайнца Бема, це друга частина трилогії по австрійську імператрицю. Попередній фільм «Сіссі», наступний «Сіссі — складні роки імператриці».

Посилання[ред.ред. код]