Січинський Лукіян

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

отець Лукіян Січинський (25 жовтня 1849(18491025), с. Медведівці, нині Бучацький район — 23 травня 1930, Мшана)[1] — український греко-католицький священик, громадський діяч. Тесть Степана Федака (старшого), двоюрідний брат Олександра Барвінського.[2]

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 25 жовтня 1849 року в с. Медведівці (нині Бучацький район, Тернопільська область, Україна, тоді Бучацький повіт, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорщина).

Навчався у Львівській духовній семінарії. У 1873 році став священиком. Служив у селах Угринь, Залісся (нині Чортківський район), Пилява (Бучацький), місті Монастириська.[1]

23 березня 1897 року був призначений парохом у Мшаній. У 1900 році за його сприяння було проведено реставрацію церкви у селі.

Був діяльним в українських товариствах (зокрема, у «Просвіті»), співзасновник осередків (філій) українських товариств «Сокіл», «Сільський господар» у селі. 1912 р. за його сприяння було закінчено спорудження церкви у селі Суховоля[1] (за проектом українського архітектора Нагірного Василя[3]).

Був одружений з Наталією Брилинською — сестрою Евгена Олесницького.

На його похорон до Мшани прибули 17 священиків.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]