ТОП 09

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ТОП 09

чеськ. TOP 09
Країна Чехія Чехія
Голова партії Маркета Пекарова Адамова
Дата заснування 26 червня 2009
Штаб-квартира Прага
Ідеологія ліберальний консерватизм
християнська демократія лібералізм фіскальний консерватизм проєвропеїзм
Молодіжна організація Команда ТОП
Членство в міжнародних організаціях Європейська народна партія
Кількість членів  2481
Офіційний сайт top09.cz

ТОП 09 (чеськ. TOP 09) — офіційна повна назва ліберально-консервативної, демократичної правоцентристської чеської партії.[1] Партію створено в 2009 році й її назва демонструє основні принципи, на яких базується партія. Традиція Відповідальність Процвітання (чеськ. Tradice, Odpovědnost, Prosperita), доповнені роком створення партії.

ТОП 09 є партія, яка базується на європейських традиціях християнської культури. Важливою характеристикою є її проєвропейський підхід.[2]

Ядром партії стали колишні члени Християнсько-демократичного союзу — Чехословацької народної партії (чеськ. KDS-ČSL), що вийшли з її складу на чолі з Мірославом Калоусеком, який заснував нову партію. Нині лідером партії є міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг. Партія виступає за скорочення бюджетного дефіциту, зменшення фінансування державного апарату і реформи в галузі соціального забезпечення та охорони здоров'я. Також ТОП 09, на відміну від більшості політичних партій Чехії, є однозначно проєвропейською.

Незадовго до парламентських виборів 2010 року Громадянська демократична партія (чеськ. ODS) в передвиборчих плакатах поширила чутки про можливий союз партії ТОП 09, яка за результатами передвиборчих опитувань може розраховувати на одну з найбільших фракцій в Палаті депутатів, з Чеської соціал-демократичною партією (чеськ. ČSSD); пізніше Карел Шварценберґ повністю відкинув можливість укладення такого союзу як неприйнятну для його партії.

На виборах до Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки 8 і 9 жовтня 2021 року у так званій опозиційній коаліції «РАЗОМ» отримують 1 млн 493 тисяч 905 виборців (27,79 %).[3]

Логотипи[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Статут ТОП 09. https://www.top09.cz (чеською). ТОП 09. 26 червня 2009. Процитовано 12 жовтня 2021. 
  2. TOP 09. Stanovy politické strany TOP 09. TOP 09 (чес.). Процитовано 12 жовтня 2021. 
  3. В Чехії комуністи та соціалісти вперше не попали в парламент – CRCMedia (укр.). Процитовано 12 жовтня 2021. 

Посилання[ред. | ред. код]