Табори перевиховання в Сіньцзяні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Держави, які висловили підтримку (помаранчевим), неприйнятність (аметистовим), підтримку, яку відтак відкликали (синявим) та не висловлювалися (сірим) щодо таборів перевиховання в Сіньцзяні

Табори перевиховання в Сіньцзяні (офіційна назва в КНР — Центри професійної освіти та підготовки) — інтернувальні табори, керовані владою Сіньцзян-Уйгурського автономного регіону та комітетом Комуністичної партії Китаю[en] (КПК), ціллю яких є індоктринування уйгурів та інших мусульман. Табори почали функціонувати 2017 року як частина «народної війни[en] з тероризмом», анонсованої 2014 року.

Табори було розгорнуто за керівництва генерального секретаря ЦК КПК Сі Цзіньпіна, а координування діяльності таборів здійснює секретар комітету[en] КПК Чень Цюаньго[en]. Існують докази функціонування таборів перевиховання поза правовою системою; велику кількість уйгурів інтерновано без суду[en] та без пред'явлення проти них звинувачень. Органи місцевої влади утримують у цих таборах сотні тисяч уйгурів та представників інших етнічних меншин[en] із заявленою метою протидії екстремізму та тероризму та сприянню китаїзації.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]