Тагіг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тагіг (тагальська: Lungsod ng Taguig), є високоурбанізованим містом 1-го класу в Національному столичному регіоні, Філіппіни. За даними перепису 2020 року, у ньому проживало 886 722 осіб. Розташоване на західному узбережжі Лагуна-де-Бей, місто відоме Боніфачо Глобал Сіті, одним із провідних фінансових центрів Філіппін. Спочатку рибальське село під час іспанського та американського колоніальних періодів, воно пережило швидке зростання, коли колишні військові резервації були перетворені Управлінням з реконструкції та розвитку баз (BCDA) у заплановані спільноти змішаного використання. Тагіг став високоурбанізованим містом після прийняття республіканського закону № 8487 у 2004 році.

Тагіг
Lungsod ng Taguig
Прапор
прапор
Тагіг
Тагіг
Основні дані
14°31′ пн. ш. 121°03′ сх. д. / 14.517° пн. ш. 121.050° сх. д. / 14.517; 121.050Координати: 14°31′ пн. ш. 121°03′ сх. д. / 14.517° пн. ш. 121.050° сх. д. / 14.517; 121.050
Країна  Філіппіни[1]
Адмінодиниця Столичний регіон[1]

Межує з

— сусідні нас. пункти
Макаті, Пасай[d], Патерос, Мунтінлупаd, Паранак, Пасіг, Taytayd ?
Площа 47,28 км²[2]
Населення 886,722
Висота НРМ 13 м
Клімат тропічний мусонний (Am)
Міста-побратими Віган (2008)
Телефонний код (+63) 02
Часовий пояс UTC+8
GeoNames 1684308, 1684309
OSM r184776  ·R
Міська влада
мер міста Lani Cayetano
Вебсайт taguig.gov.ph
Мапа
Мапа


CMNS: Тагіг у Вікісховищі

Географія

[ред. | ред. код]

Тагіг розташований на західному березі Лагуна-де-Бей, найбільшого озера на Філіппінах. Річка Тагіг, притока річки Пасіг, протікає через північну половину міста, тоді як річка Напіндан, інша притока Пасіга, утворює природний кордон між Тагігом у Пасігу. Відносно невелика територія міста під назвою Ібайо Напіндан розташована на північ від річки, примикаючи до спірних територій між Пасіг, Тагіг і Тайтай у провінції Різал. Площа міста становить 53,67 км².

Клімат

[ред. | ред. код]

Клімат Тагіга характеризується двома типами сезону: сухий сезон з листопада по квітень і вологий сезон з травня по жовтень. Опади розподіляються менш рівномірно.

Розподіл Тагіга на барангаї

Демографія

[ред. | ред. код]

Згідно з переписом 2020 року, населення міста становило 886 722 осіб, що робить його сьомим за чисельністю населення містом на Філіппінах і четвертим за чисельністю населення містом на Лусоні.

Мерія

Місцевий уряд

[ред. | ред. код]

Як і інші міста на Філіппінах, Тагіг управляється мером і віце-мером, які обираються на три роки. Мер є виконавчим головою та керує міськими департаментами у виконанні міських розпоряджень та покращенні комунальних послуг. Міський голова обмежений трьома строками поспіль, загальною тривалістю дев’ять років, хоча мер може бути обраний знову після перерви на один термін.

Освіта

[ред. | ред. код]

Місто Тагіг є домом для кількох престижних міжнародних шкіл, які пропонують міжнародна освіта для мешканців метро Маніли, таких як Британська школа Маніла, Академія Евересту в Манілі, Міжнародна школа Маніла, і Японська школа в Манілі, які всі знаходяться в університетському парку Боніфаціо Глобал Сіті. Китайська міжнародна школа Маніла, Ендерунські коледжі, і Корейська міжнародна школа Філіппіни знаходяться в сусідньому районі Мак-Кінлі-Хілл, тоді як Школа маяків знаходиться вздовж сусіднього Проспект Чіно Росес.

Міський університет Тагіг є головним університетом, яким керує місто. Створений у 2004 році згідно з Постановою № 29, серія 2004 р. (Введена в дію 6 вересня 2004 р., Муніципальне уряд міста Тагіг. Головний кампус університету розташований у приміщенні Ратуші міста Тагіг.

Два провідних державних університети також знаходяться в Тагігу Політехнічний університет Філіппін, і Технологічний університет Філіппін. Обидва університети знаходяться в межах міста в Центральному Бікутані та Західному Бікутані.

Примітки

[ред. | ред. код]