Тайбрейк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Тайбрейк (від англ. tie — нічия і англ. break — ламати) — процедура швидкого визначення переможця в спортивних змаганнях, які закінчилися нічійним результатом у рамках, визначених основними правилами.

У різних видах спорту використовуються різні правила тайбрейків. Найвідоміший із них у тенісі.

Теніс[ред.ред. код]

Тайбрейк грається при рахунку 6:6 за геймами в сеті. При тайбреку кожен із гравців подає дві подачі в праву та ліву частини корту, після чого право подачі передається супротивнику. Зміна половинами корту відбувається після кожних шести подач. Ведеться підрахунок виграних м'ячів, і для перемоги потрібно виграти 7 м'ячів, але принаймні на два більше, ніж у супротивника.

У парному розряді з 2006 введений продовжений тайбрейк до 10 виграних м'ячів. Він проводиться в деяких турнірах при рахунку 1:1 за сетами замість третьго вирішального сету.

Зазвичай тайбрейки в сучасну еру граються у всіх тенісних змаганнях, окрім вирішальних сетів на трьох із чотирьох турнірів серії Великого шолому.

Волейбол[ред.ред. код]

У сучасному волейболі, 5-й сет — тайбрейк, грається на відміну від усіх попередніх сетів до 15-и, а не до 25-и набраних очок.

Бадмінтон[ред.ред. код]

Шахи[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Тенісний м'яч Це незавершена стаття про теніс.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Волейбольний м'яч Це незавершена стаття про волейбол.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.