Тайм (журнал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тайм
Time
Time Magazine - first cover.jpg
Перше число журналу, від 3 березня 1923 року
Тематика журнал новин
Періодичність виходу тижневик
Мова англійська
Головний редактор Ричард Стенгель
Засновник Брітон Гадден
Генрі Лус
Видавець: Time Inc.
Країна видання: США
Рік заснування: 1923
Обіг 4 038 509 щотижнево (США)
ISSN 0040-781X

Веб-сторінка: http://www.time.com

«Тайм» (англ. Time) — щотижневий американський журнал зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. Одне з найстаріших та найвпливовіших видань в США та світі, з щотижневим тиражем тільки в США, близько 4 млн примірників. Журнал також має регіональні філії — т. зв. європейське, тихоокеанське та азіатське видання. Відомий завдяки аналітичним коментарям з важливих питаннь світової та вітчизняної політики, рейтингам, таким як «Людина року».

Історія[ред.ред. код]

Журнал заснували американські журналісти Брітон Гадден та Генрі Люс, які раніше працювали разом в газеті «Єйл Дейлі Ньюс». Спочатку, творці журналу розглядали назву «Факти», але на їх думку, ця назва була занадто серйозною — вони, натомість хотіли створити не тільки інформаційний, але й розважальний жунал. Таким чином, перший номер часопису вийшов 3 березня 1923 р. і став першим тижневим журналом у США. В сучасних рекламних кампаніях видавці журналу розшифровують його назву великими літерами Time, як (The International Magazine of Events) Міжнародний Журнал Новин.

Коли у 1929 р. Гадден помер, Люс став єдиним керівником видання. Для того, щоб збільшити обіг і тираж часопису, він залучив до керівництва виданням такі фінансові компанії, як J. P. Morgan, та Роя Ларсена. У 1929 р. Ларсен також став директором новоутвореної компанії «Time Inc.», в яку війшов і журнал. Завдяки вдалій рекламі на радіо та в кінотеатрах Ларсену вдалося значно збільшити обіг журналу в США і почав розповсюджувати його за кордоном. 6 березня 1931 р. була започаткована також щотижнева інформаційна 30-хвилинна програма «The March of Time» на радіостанції Сі-Бі-Ес. Вона не тільки давала анонс публікаціям в журналі, але й рекламувала саме видання. Радіопередачі продовжувалися з 1937 до 1941 р., спочатку на Сі-Бі-Ес, а пізніше і на Ен-Бі-Сі.

Коли у 1990 році «Time Warner» утворилася шляхом злиття «Warner Communications, Inc.» і «Time Inc». в її структуру увійшов і журнал, який до того входив в «Time Inc.» У 2006 р. Річард Стенгель, довгорічний працівник журналу став його 16-им головним редактором.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Станом на червень 2007 р. тираж журналу становив 3,4 мільйони примірників, дещо менше ніж попереднього року. Попри це, за тиражем журнал випереджує свого головного конкурента журнал «Ньюсвік».

Окрім власне американского видання, журнал також одночасно виходить в Канаді, де розміщуються деякі окремі статті по канадській тематиці і місцева реклама. Європейське видання журналу «Тайм Європа» (Time Europe) має штаб-квартиру у Лондоні і розповсюджується на Близькому Сході, Африці, а з 2003 р. і в Латинській Америці. Азіатська версія виходить в Гонконзі під назвою «Тайм Азія» (Time Asia). Т. зв. південнотихоокеанське видання має головний офіс в Сіднеї і розповсюджується крім Австралії, також в Новій Зеландії та на тихоокеанських островах.

Вплив на культуру[ред.ред. код]

Майже протягом десяти років, Тайм був єдиним щотижневим журналом в США, аж до появи свого головного конкурента — журналу «Ньюсвік». Незважаючи на конкуренцію, журнал залишився одним з найвідоміших і найпопулярніших у світі. Детальними коментарями про події у світі і США він до певної міри, відображав історію 20-го сторіччя, і був першим хто запровадив рейтинг «Людини Року». Основним критерієм рейтингу був вплив особи на зміст новин протягом року. Зокрема, «Людинами Року» за добрі чи погані вчинки були визнані такі відомі особистості, як Черчілль, Альберт Ейнштейн, Гітлер, Сталін. Цей рейтинг і правило розміщувати фото Людин Року на титульній обкладинці, стало характерною рисою журанлу і було запозичене деякими іншими. Участь у рейтингу журналу, до певної міри означало визнання внеску особи в історію.

На обкладинці з'являлися не тільки особистості — у 1983 р. персональний комп'ютер був визнаний «Пристроєм Року». Тайм також був першим, хто визнав читачів журналу у рейтингу. У 2006 р. на обкладинці замість звичного зображення «Людини Року» з'явилося «You» (Ти). У 2001 р. замість очікуванного Осами Бін Ладена на обкладинці, «Людиною Року» був визнаний тодішній мер Нью-Йорку Руді Джуліані. Це викликало неоднозначу реакцію критиків, деякими вважалося, що журнал поступився журналістською етикою заради політкоректності.

За всю свою історію журнал виходив з траурною облямівкою тільки двічі — після вбивства президента Джона Кеннеді та після терактів 11 вересня 2001 р.

Посилання[ред.ред. код]


Журнал Це незавершена стаття про журнали.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.