Тайра но Тадаморі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тайра но Тадаморі
яп. 平忠盛
Taira no Tadamori.jpg
Народився 1096
Помер 10 лютого 1153
Громадянство
(підданство)
Японія
Діяльність самурай
У шлюбі з Ike no zennid

Тайра но Тадаморі (яп. 平 忠盛 — нар. 1096 — пом. 10 лютого 1153) — самурай клану Тайра, батько Тайра но Кійоморі. Мав прізвисько «Ісе-хейші» (оскільки був кокусі провінції Ісе) та «Ісе-но суґаме» — Косоокий з Ісе (Тадаморі був косооким).

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Тайра но Тадаморі зміцнив вплив клану Тайра на імператорський двір і був першим самураєм, що служив Імператору безпосередньо при дворі. Член Кебійсі (Імператорської поліції). Тадаморі також був губернатором провінцій Харіма, Ісе, Бідзен та Тадзіма.

З 1129 року Тадаморі вів кампанії проти піратів на узбережжях Санйодо та Нанкайдо (два краї із Ґокі-сітідо). Він також представляв свій власний клан в боротьбі з монахами-воїнами з Нари і гори Хієй.

Тадаморі також приписують будівництво Ренґео-ін, значного і відомого тепер храму в Кіото, у якому є найдовша дерев'яна споруда у світі — Сандзюсанґен-до. За втілення цього проекту Тадаморі отримав посаду губернатора провінції Тадзіма.

На його честь названо астероїд 4374 Тадаморі[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Посилання[ред. | ред. код]

  • (англ.) Frederic, Louis (2002). Japan Encyclopedia. Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press.
  • (англ.) Papinot, Edmond (1910). Historical and geographical dictionary of Japan. Tokyo: Librarie Sansaisha.