Тай Ліхуа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тай Ліхуа
Народилася 1976(1976)
м.Ічан
Громадянство КНР
Діяльність танцюристка
Alma mater Hubei Institute of Fine Artsd
Посада член Всекитайського комітету Народної політичної консультативної ради Китаюd
У шлюбі з Лі Чун

Тай Ліхуа (*邰丽华, листопад 1976) — китайська танцюристка, капітан Китайського народного художнього ансамблю інвалідів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народилася у м.Ічан (провінція Хубей). У 2 роки вона захворіла на кір. Лікарі, щоб збити лихоманку, ввели їх велику кількість стрептоміцину. Тай Ліхуа вилікувалася, але стала глухонімою. У 1979 році пішла в початкову школу для глухонімих дітей. Тут ходила до ритм-класу, де школярям намагалися дати зрозуміти зміни темпу через почуття вібрації барабанів. Згодом Ліхуа захопилася танцями.

Завдяки хисту до танців Тай Ліхуа відправили на продовження навчання до м.Ухань. У 1992 році її обрали разом з Хубейською провінціальною мистецькою трупою представляти Китай в Австрії, Швеції, Норвегії та Нідерландах. У серпні того ж року брала участь в урочистій церемонії «Цивілізація і фестиваль мистецтв без кордонів», що відбувалося в Мілані, у театрі Ла Скала (Італія). Тай Ліхуа отримала почесний титул «Посланець краси і людяності» за танок «Дуньхуан барвистий».

У 1994 році поступила до Хубейського інституту образотворчих мистецтв за фахом оформлення й дизайн. У 1995 році поступила до Хуачжунського університету науки й технології. У 2003 році вийшла заміж за Лі Чуна, з яким познайомилася у 1995 році. Водночас вона продовжували свої танцювальні виступити у Китаї та за кордоном. У 1999 році стала членом Хубейської федерації танцю.

У 2000 році виступала Карнегі-холі (Нью-Йорк, США). У 2002 році стала капітаном Китайського народного художнього ансамблю інвалідів та головою Китайської асоціації спеціальних мистецтв. Вона сама вигадує та пропагує танці для людей з обмеженими фізичними можливостями. Відвідала 40 країн на 5 континентах, зокрема в Австралії, Франції, Японії, Малайзії, Польщі. У 2004 році разом зі своєю командою з 21 глухонімих танцюристів виконала танок «Тисяча рук Бодхисаттви» на закриті Палалімпійських ігор в Афінах. Цей танок повторено у 2005 році на CCTV Весняному Гала-фестивалі.

Джерела[ред. | ред. код]