Такеда Кацуйорі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Такеда Кацуйорі
Takeda-Katsuyori statue.jpg
Пям'ятник Такеді Кацуйорі, префектура Яманасі
Період період Адзуті-Момояма
Народився 1546
Помер 3 квітня 1582 (36 років)
Сьоґунат сьоґунат Едо
Рід рід Такеда
Батько Такеда Шінґен

Такеда Кацуйорі (яп. 武田勝頼, 15463 квітня 1582) — самурайський полководець середньовічної Японії періоду Сенґоку. Син Такеди Шінґена. 20-й голова роду Такеда і володар проінції Кай (суч. префектура Яманасі)

Життєпис[ред. | ред. код]

Кацуйорі став фактичним спадкоємцем роду Такеда після смерті Такеди Йошінобу, свого старшого брата. Його батько, Такеда Шінґен, не хотів бачити Кацуйорі наступним головою роду і назначив Такеду Нобукацу, власного онука, майбутнім лідером. Однак Кацуйорі зосередив усі важелі влади у своїх руках, виконуючи функції регента при Нобукацу.

Після смерті Шінґена, Кацуйорі продовжив завойовницьку політику батька. У 1574 році він захопив важкоприступний замок Такатендзін, а у 1575 вторгся глибоко у землі провінції Мікава, центральні володіння Токуґави Ієясу. Однак агресивна політика Кацуйорі зазнала краху у битві при Наґашіно, у якій війська роду Такеда були вщент розбиті созницькими силами Оди і Токуґави. У 1582 році ці союзники напали на володіння Кацуйорі і знищили решту його війська. Загнаний у безвихідь, голова роду Такеда і члени його сім'ї вчинили сеппуку.