Таксі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Таксі, Севастополь, літо 2013.

Таксі́ — засіб громадського транспорту, зазвичай легковий або вантажний автомобіль, використовується для перевезення пасажирів і вантажів у будь-яке вказане місце з оплатою проїзду машини за таксою за лічильником — таксометром.

Згідно з даними інтернет-порталу Prostoturist, станом на березень 2015 року середній тариф на таксі Києва становить 6 гривень за 1 кілометр. За основу бралася вартість поїздки з центру міста в спальний район. Протяжність маршруту склала 13 кілометрів.

У країнах третього світу[уточнити] ціна призначається за договором з водієм.[джерело?] Найчастіше як автомобілі таксі використовуються седани або мінівени, трапляються також і лімузини.

У розвинених країнах таксисти координують свої дії з диспетчером таксопарку, який може передавати водіям дані про замовлення через радіозв'язок, або за допомогою телефону. Зокрема у Японії для цієї мети використовується навігація через GPS.

Існують також маршрутні таксі, які здійснюють перевезення за певними маршрутами.

Для швидкої організації перевезення різноманітних вантажів, існує транспортна послуга вантажне таксі (організація та здійснення, через диспетчера, термінових вантажопасажирських / вантажних перевезень.

Історія[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]