Талиські гори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Талишські гори)
Перейти до: навігація, пошук
Талиські гори на мапі

Талиські гори, Талишинські гори, Талиш (азерб. Talış dağları, перс. کوههای تالش‎) — гори на південному сході Кавказу, в Азербайджані, на кордоні з Іраном. Служать продовженням системи Малого Кавказу, від якого відокремлені прогинанням, зайнятою нижньою течією р. Аракс. Складаються з трьох подовжніх хребтів: Головного Вододільного пасма, Пештасарського і Буроварського. Переважаюча висота головного пасма 2000-2200 м, найбільша - 2477 м (г. Кюмюркей).

Гори складені флішовими і вулканогенними товщами з інтрузіями основних порід. Сейсмічність.

На східних схилах гір (до висоти 600 м) субтропічні, вище переважні букові ліси ; на головному пасмі — нагірна ксерофітна і гірська лукостепова рослинність.

На території Талиських гір розташована ділянка Гірканського національного парку, утвореного в 2003 році на місці Гірканського державного заповідника, в якому розташовується реліктовий ліс третинного періоду (Flora hyrcana).

На сході Талиські гори відокремлені від Каспійського моря Талиською низовиною, що лежить, як і все каспійське узбережжя, на 28 м нижче рівня світового океану. Малий Кавказ і Талиські гори є сполучною ланкою між Понтійськими горами на півночі Малої Азії і хребтом Ельбурс (окраїнне гірське пасмо на півночі Іранського нагір'я).

Галерея[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • «Современный толковый словарь» Изд. «Большая Советская Энциклопедия», 1997 г.
  • Ш.А. Азизбеков и др., "Геология и вулканизм Талыша", Баку, "Элм", Институт геологии им. И.М. Губкина
  • Allenbach P., "Geologie und Petrographie des Damavand und Nordische Elburz (Talisch, Baghrow)",Iran, Mitteil.Geol.Inst.Eidgenossidchen Tech. Hochschule Univ. Zurich, 1966, N. F. 63.
  • Гутман М.О., Обзор геологии Талыша Тр. II конф. геолю Закавказья и Туркмении, Азнефтеиздат, вып.XI-XII, Баку, 1933.
  • Якубов Ф.Ф., Геология и нефтеносность Талышского района. Труды геол. совещ. "Азнефть", Баку, 1947.
  • Гроссгейм А.А. В горах Талыша. М., Изд. Академии Наук СССР, 1960