Таловський район

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Таловський район

Таловский район

Coat of Arms of Talovsky rayon (Voronezh oblast).png
Flag of Talovaya rayon (Voronezh oblast).png
Герб Прапор
Kamennaja Steppe towers, 2007.jpg
Адм. центр смт Талова
Країна Росія Росія
район Воронезька область[1]
Населення
 - повне 38 066
 - густота 19,93
Площа
 - повна 1909,56 км²
Дата заснування 1928
Вебсайт taladm.ru
Location of TalovskyDistrict (Voronezh Oblast).svg

Map
Commons-logo.svg Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Таловський район

Таловський район (рос. Таловский район) — адміністративна одиниця на північному сході Воронезької області Росії.

Адміністративний центр — смт Талова.

Географія[ред. | ред. код]

Таловський район розташований в південно-східній частині Воронезької області в межиріччі Битюга і Хопра та займає територію в 190,9 тисяч гектарів, що становить 3,6% території області.

Економіка[ред. | ред. код]

Сільське господарство є провідною галуззю економіки району, основою поповнення бюджету. Площа сільгоспугідь складає 149 тис. га (78 % території району), з них 132 тис. га — рілля. В районі господарюють 23 колективних сільгосппідприємств, 181 селянсько-фермерське господарство, 13983 особистих підсобних господарств. У сфері сільськогосподарського виробництва району зайнято 2598 осіб.

Поблизу селища Талова знаходиться Науково-дослідний інститут сільського господарства Центральночорноземної смуги ім. В. В. Докучаєва. Розташований за 12 кілометрів на південь від Талової. Раніше безлісний і безводний регіон кам'яного степу руками людини докорінно перетворений. Початок цьому було покладено більше 100 років тому, в 1892 році експедицією професора Василя Васильовича Докучаєва. За цей час посаджено полезахисних і прибалкових лісових смуг на площі 6405 гектарів, побудовано 376 ставків і водойм, дзеркальна площа яких становить 2876 га.

Головною галуззю економіки району є сільське господарство. Галузева структура і спеціалізація його формувалися під впливом природних та економічних умов. В наш час напрямок сільського господарства можна визначити як зерново-скотарське з розвиненим виробництвом технічних культур. Район спеціалізується на вирощуванні зернових культур, цукрових буряків, соняшнику.

Примітки[ред. | ред. код]