Талуд-таблеро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Схематичне зображення стилю толуд-таблеро, використовуваний у багатьох мезоамериканських пірамідах, показує стилістичні особливості архітектури Теотіуакан

Талуд-таблеро (англ. Talud-tablero) є архітектурним стилем. Він складається з платформи-структури (таблеро), і похилої всередину поверхні або панелі (талуд) на вершині. Він також може означати похило-панельний стилі.

Культурне значення[ред.ред. код]

Талуд-таблеро часто використовується в будівництві пірамід, які відносять до періоду в доколумбової Мезоамерики. Проявляється у багатьох містах і культурах, але значною мірою пов'язаний з культурою Теотіуакана центральної Мексики, де він є домінуючим архітектурним стилем.

Найбільш ранні зразки талуд-таблеро знаходять в більш ранніх конструкціях в області Тлахкала-Пуебла [1].

Багато різних варіантів на цього стилю поширилися через Мезоамерику, його розробка і реалізація здійснювалася по-різному між різними культурами. У деяких випадках, наприклад, в майянському місті Тікаль, введення архітектури талуд-таблеро в Ранньому класичному періоді вказує на прямий контакт з Теотіуакан і можливі панування чи завоювання [2]. Тим не менш, форми контакту в інших містах не так добре задокументовані і, ймовірно, включають торговельні та культурні контакти.

Огляд різних варіацій стилю талуд-таблеро, який використовувався різними Мезоамериканськими народами[3]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Braswell (2003, p.11)
  2. Martin and Grube (2000, pp.29–31)
  3. Illustration adapted from Weaver (1993, p.251)

Джерела (англ.)[ред.ред. код]

Посилання (англ.)[ред.ред. код]