Тальятеле

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гніздо тальятеле

Тальятеле (італ. tagliatelle), також помилково тагліателе — різновид локшини, класична італійська паста з регіону Емілія-Романья. Тальятеле - це довгі пласкі стрічки завширшки у 0,65—1 см, за формою схожі на фетучіне. Зазвичай тальятеле подають з різними видами соусів, найчастіший варіант сервірування — з м'ясним соусом болоньєзе (італ. tagliatelle alla bolognese). Один з різновидів тальятеле — піцокері.

Історія[ред. | ред. код]

За легендою, тальятеле було винайдено в 1487 році, в епоху Відродження. Придворного кухаря Зафірана надихнула зачіска Лукреції Борджіа в день її весілля з Альфонсо I д'Есте. Страву було названоTagliolini di pasta e sugo, alla maniera di Zafiran (тальоліні з тіста з соусом за рецептом Зафірана), і було подано на срібних тарелях.[1] З часом тальятеле стала популярною й серед бідніших верств населення.

Застосування[ред. | ред. код]

Оскільки тальятеле зазвичай готують самотужки із свіжих інгредієнтів, консистенція локшини виходить шорсткою і шпаристою, що робить цей вид пасти особливо придатним для подавання із густими соусами, або з соусами із яловичини, телятини, свинини, а іноді — кролятини. Окрім них існують також дієтичніші варіанти соусів, наприклад,briciole e nociхлібними крихтами і горіхами), uovo e formaggioяйцями і сиром, різновид карбонара) або простоpomodoro e basilicoтоматами і базиліком).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Minarelli, Maria Luisa (1993). A tavola con la storia. Sansoni. ISBN 978-8838315015. 

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Barbara Bertuzzi, Il manuale di cucina bolognese, Pendragon (2006)