Очікує на перевірку

Тамагоякі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тамагоякі
Походження
Необхідні компонентияйце

Тамагоякі, тамаго-які (яп. 卵焼き або 玉子焼き, «смажене яйце», також називається атсуякі-тамаго) — страва японської кухні, солодкий або пряний омлет. Готується тонкими шарами, які один за одним за допомогою паличок загортають у рулет. Як правило, його готують на прямокутній сковороді макіякінабе.

Існує кілька варіантів тамагоякі залежно від інгредієнтів. Найчастіше яйця змішуються з цукром, соєвим соусом. У деяких рецептах може включатися саке, мірін, у варіанті під назвою дасімакі-тамаго до яєць додають бульйон дасі[1]. Є варіант, в якому з суміші яєць, саке, пюре з креветок, тертого гірського ямсу готують подобу пирога[2][3].

Тамагоякі подається по всьому світу в складі нігірі, а також суші-ролів. В Японії його їдять як самостійну страву на сніданок, включають у бенто і використовують для готування інших страв. Під час вечері з суші або сашимі тамагоякі зазвичай їдять під кінець, по суті, на десерт.

В Японії є схожі страви, що відрізняються від тамагоякі способом приготування, такі як усуякі-тамаго (тонкіше тамагоякі), кінсі-тамаго (у вигляді тонких ниток) і ірі-тамаго (як яєчня).

Історія

[ред. | ред. код]

Тамагоякі у своєму нинішньому вигляді з'явився в японській кухні порівняно нещодавно, в кінці другої половини XIX століття. В Японії яйця практично не вживали аж до періоду Едо (1603—1868), а в кулінарних книгах рецепти з яєць почали з'являтися тільки в середині-кінці XVIII століття, і в них не було рецепта тамагоякі, оскільки мірін і цукор, необхідні, щоб страва залишалася м'якою і ніжною і не перетворювалася в «гуму», були доступні тільки для заможних японців. Навіть коли на початку XX століття цукор став набагато дешевшим, яйця залишалися дорогим продуктом аж до 1950-х років, і тільки після цього часу тамагоякі став стандартним елементом бенто[4].

У 1960-х роках існувала приказка: «Тайхо, кедзін[en] і тамагоякі — три найулюбленіші речі у японських дітей»[4]. Тайхо — найбільший борець сумо, Кедзін — популярна японська бейсбольна команда.

Галерея

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. https://www.justonecookbook.com/tamagoyaki-japanese-rolled-omelette/
  2. Lunch with David Gelb, director of 'Jiro Dreams of Sushi'. Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 01.01.2017.
  3. Masato Shimizu, 15 East, New York City (9 березня 2012). Tamago Omelet Recipe. Tasting Table. Архів оригіналу за 17 червня 2018. Процитовано 01.01.2017.
  4. а б Makiko Itho (17 квітня 2015). The holy trinity of the ’60s: sumo, baseball and tamagoyaki (англ.). The Japan Times. Архів оригіналу за 2 червня 2019. Процитовано 14 грудня 2016.

Посилання

[ред. | ред. код]